DPDgroup a Geis převádí balíkové aktivity v ČR a na Slovensku

Skupina Geis prodává své balíkové společnosti v České republice a na Slovensku společnosti DPDgroup. DPDgroup tím posiluje svou přítomnost v České republice a na Slovensku a Geis zintenzivňuje své klíčové aktivity ve střední Evropě. Transakce podléhá schválení antimonopolních úřadů. Geis Parcel CZ s.r.o. (Česká republika) a Geis Parcel SK s.r.o. (Slovensko) patří mezi hlavní poskytovatele balíkových služeb ve svých zemích. Obě společnosti jsou dlouhodobě ziskové.

„Trh s balíkovou přepravou neustále roste. Proto chceme i nadále zkvalitňovat a rozšiřovat služby pro naše zákazníky. Těší nás, že jsme uzavřeli dohodu se společností Geis,” vysvětluje generální ředitel a jednatel společnosti DPD CZ Miloš Malaník.

Transakce je také správným strategickým krokem pro skupinu Geis. „Poté, co jsme se v České republice a na Slovensku více než 25 let úspěšně podíleli na rozvoji balíkového trhu, je nyní ten pravý čas, abychom předali naše balíkové aktivity specializované balíkové společnosti s celoevropským pokrytím. V budoucnu se chceme soustředit na naše tradiční klíčové aktivity v oblasti spedičních služeb, smluvní skladové logistiky a letecké a námořní přepravy a dále tak rozšiřovat naši silnou pozici na trhu ve střední Evropě,“ říkají řídící partneři skupiny Hans-Georg Geis a Wolfgang Geis.

V České republice a na Slovensku je skupina Geis lídrem na trhu vnitrostátní přepravy paletových a kusových zásilek a patří i mezi přední poskytovatele skladových logistických služeb. Balíkové aktivity aktuálně tvoří čtvrtinu celkového obratu skupiny Geis v České republice a na Slovensku a 6% obratu celé skupiny Geis. V oblasti balíkové logistiky bude Geis v budoucnu úzce spolupracovat s DPD.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: