Dosluhující Honda Civic Type R se loučí stokusovou edicí Black. Čeští zájemci mají smůlu

  • Výroba staré generace Hondy Civic Type R skončila

  • Posledních sto kusů bylo vyrobeno v rámci edice Black 

  • Všechna auta už míří k dealerům. Špatnou zprávou je skutečnost, že jde o specialitu určenou britským zákazníkům 

Honda Civic nové generace už má svou premiéru za sebou a už se také chystá ostré provedení Type R. To dosluhující se mezitím loučí se svým působením na trhu. Výroba v anglickém Swindonu už byla ukončena. Posledních sto kusů vzniklo v rámci edice Black.

Závěrečná Black Edition dostala černý lak karoserie a červeně lakované detaily. Stejnou kombinaci najdeme také v interiéru. Ten je celý kompletně černý, červené jsou části volantu, rámečky výdechů ventilace a částečně i čalounění sedadel.

Doporučujeme: Honda Civic se konečně představuje i v provedení pro evropský trh

Špatnou zprávou pro případné české zájemce je fakt, že všech sto závěrečných kusů už je na cestě k dealerům. Jenže nikoliv k těm českým nebo německým, ale pouze k anglickým. Tato závěrečná specialita je totiž určena pro britský trh. Honda přesto předpokládá, že vše prodá prakticky okamžitě. Cena jednoho takového exempláře je 32 000 liber (v přepočtu necelý milion korun).

Honda Civic Type R se na evropském trhu moc dlouho neohřála. Sériové provedení se představilo v roce 2015 na březnovém autosalonu v Ženevě. Na Nürburgringu zajel tento polozávodní speciál čas 7 minut a 50,63 sekund. Ovšem ne v sériové verzi, ale během testování v roce 2014.

Nastupující generace Hondy Civic Type R se představila minulý rok v Paříži jak koncept. Do prodeje by tato novinka měla dorazit ve druhé polovině letošního roku.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: