Dorazí nové modely značky Lotus? Geely zvažuje investici ve výši dvou miliard dolarů

  • Čínská automobilka Geely zvažuje velké investice do značky Lotus

  • Chystá se rozšíření stávající továrny a časem také stavba dalšího závodu 

  • Číňané by rádi viděli Lotus jako přímou konkurenci pro Ferrari 

Čínská automobilky Geely u nás sice není moc známá, ale v motoristickém světě jde o velmi významného hráče. Majitel Li Shufu vlastní prostřednictvím Geely také značky Volvo, Lotus a relativně nedávno se stal největším akcionářem německé automobilky Daimler. A plány tohoto muže, který začínal jako dodavatel dílů pro ledničky, rozhodně tímto nekončí. Aktuálně se mluví o výrazném rozvoji Lotusu. Číňané z něj chtějí vybudovat značku stejného věhlasu, jakému se těší třeba Porsche nebo Ferrari.

Za tímto účelem by se měl dočkat Lotus od Geely investice ve výši 1,9 miliard dolarů. Z těchto peněz bude v první fázi zaplaceno rozšíření stávajícího závodu v Hethel, které bude obnášet příchod dvou stovek nových inženýrů.

Doporučujeme: Elisa Artioli trochu neplánovaně připomněla, proč se Lotus Elise jmenuje zrovna Elise

V další fázi chce Geely postavit ve Velké Británii druhý výrobní závod značky Lotus a přidat nové vývojové středisko. Zároveň Geely vyjednává o zvýšení svého podílu v Lotusu ze současných 51 %. Zatím ale není jasné, zda se s vlastníkem zbývajících akcií, společností Etika Automotive, Li Shufu nakonec dohodne.

Se zprávami o investicích do automobilky Lotus přišly Automotive News. Automobilka aktuálně nabízí modely Evora, Exige, Elise a 3-Eleven. V minulosti se spekulovalo o tom, že by Lotus mohl vyrábět také vůz spadající mezi SUV. Jak to ale nakonec s celou investicí bude, to se teprve uvidí. Automotive News se totiž odvolají na dobře informovaný, ale nijak blíže nespecifikovaný zdroj. Nicméně možné to je, protože Volvo už má své obrození za sebou, takže zřejmě nastal čas na nastartování další značky.

V galerii níže si můžete připomenout pětici konceptů, se kterými se Lotus vytasil na pařížském autosalonu v roce 2010. Jmenovitě jde o studie Elite, Esprit, Elise, Eterne Hybrid a Elan.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: