DKV zjednodušuje platby mýta v Pobaltí

DKV Euro Service, přední poskytovatel služeb pro dopravce, zjednodušuje platby mýta v Pobaltí. Nově umožňuje online objednávky elektronických vinět pro Estonsko, Lotyšsko a Litvu prostřednictvím internetového portálu A-Toll. K dispozici je také aplikace pro chytré telefony. Úhrada poplatků probíhá bezhotovostně v režimu PostPay.

„Baltské země hrají důležitou roli především v tranzitní dopravě. Jsem rád, že můžeme našim zákazníkům nabídnout pohodlné objednávky a správu vinět pro všechny tři země prostřednictvím jednoho portálu. Dopravní firmy jistě ocení i transparentní vyúčtování poplatků za mýto na jedné faktuře,“ říká Ondřej Pavlík, regionální ředitel DKV Euro Service pro východní Evropu.

DKV

V Estonsku musí platit mýtné všechna vozidla nad 3,5 tuny, v Lotyšsku nad 3,0 tuny. V Litvě se mýtná povinnost vztahuje nejen na nákladní auta, ale i na autobusy s osmi a více sedadly. Poplatky závisí na čase, emisní třídě, v některých případech i na počtu náprav. Pro úhradu mýta jsou k dispozici denní, týdenní, měsíční, čtvrtletní a roční viněty. Mýtné kontroly probíhají na hraničních přechodech nebo kontrolními hlídkami na území jednotlivých zemí. Ověřování probíhá na základě poznávacích značek.

Na internetový portál A-Toll se lze zaregistrovat prostřednictvím stránek DKV. Pro zadávání objednávek jedním či více uživateli si může firma nastavit libovolný počet přístupů. Kromě toho lze řidičům vytvořit speciální přístup prostřednictvím mobilní aplikace. Uživatelé internetového portálu A-Toll jsou průběžně informováni o stavu svých vinět. V případě, že je třeba zajistit novou vinětu, obdrží ve správný čas připomenutí.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: