Diablo, Viper nebo Avantime? I v českých autobazarech najdete exotické ojetiny

  • Pro zajímavé ojetiny není nutné jezdit za hranice, v českých autobazarech jich je dost

  • Můžete si pořídit třeba Lamborghini Diablo nebo legendární Dodge Viper

  • V nabídce nechybí ani závodní speciály, narazili jsme i na unikátní Škodu 130 L

Ojetá auta nejsou jen obligátní Volkswageny Passat nebo Škody Octavia s dieselem pod kapotou. V autobazarech včetně těch českých se dá najít celá řada exotických strojů. A nemusí jít vždy o sporťáky věhlasných výrobců, jako jsou Porsche nebo Maserati, unikátních ojetin je dost i mezi běžnějšími značkami. Pokud tedy chcete jezdit v zajímavém autě, nemusíte mít nutně miliony na účtu.

To ale neplatí v případě, pokud přece jen chcete auto, které zdobilo třeba zdi vašeho dětského pokoje. Takové Lamborghini Diablo jsme v českých bazarech našli jen jedno. Jde o bílý kousek z roku 1991 s výklopnými světlomety. Podle prodejce je dovezené ze Švýcarska a kilometry na tachometru se neuvádí. Cena? Nemalých 3,3 milionu korun. Jde ale přesně o model, který poroste na hodnotě. Prohlédnout si ho můžete v centrále Davo Car v Olbramovicích.

Ojetiny za milion eur a víc: Co si dnes můžete koupit, pokud jste opravdu bohatí?

Sporťákem z plakátu za nízkou cenu může být třeba i Chevrolet Corvette. Těch je v nabídce českých autobazarů poměrně dost. Vůbec nejlevnějším kusem je generace C4 s osmiválcem o výkonu pouhých 153 kW (203 koní). Auto má však klasický design, po kterém řada lidí touží. Vzhledem k velkému nájezdu přesahujícímu 190 tisíc kilometrů je požadovaná cena 200 tisíc korun rozumná. Auto najdete u Nation Wide Dealers na pražském Smíchově.

Bizár od Renaultu

Paradoxně je legendární Chevrolet Corvette jen o 10 tisíc korun dražší než jedno z nejbizarnějších aut, které kdy stvořila francouzská automobilka Renault. Pražský autobazar Mama Car nabízí výstřední model Avantime s nájezdem 159 tisíc kilometrů. Tohle auto z roku 2002 je ale jen pro opravdové nadšence a znalce francouzských vozů.

Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát

Pokud ale za své peníze chcete svezení v opravdovém rallye voze, pak se zeptejte v brněnském bazaru Hukr. Mají tam na prodej originální tréninkovou Škodu 130 L z roku 1988 vybavenou motorem o výkonu 140 koní. Rallye speciál nestojí právě málo, chtějí za něj 550 tisíc korun. Není to však takový ranec jako za BMW 2002 Turbo z roku 1974, které prodává pražský Invelt. Závodní unikát stojí přes 3,2 milionu korun.

Jak je patrné, že české autobazary skrývají celou řadu zajímavých aut. My jsme jich posbírali opravdu mnoho, nakonec jsme ale výběr zúžili na 20 zajímavých kusů. Ty najdete v přiložené fotogalerii. Třeba vám poslouží jako inspirace k příští koupi exotického stroje do vaší garáže.

Diablo, Viper nebo Avantime? I v českých autobazarech najdete exotické ojetiny
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 3 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: