Další kolo testů Euro NCAP prověřilo Audi Q2, Hyundai Ioniq, Ford Edge, Suzuki Ignis a SsangYong Tivoli

  • Nejnovější kolo testů Euro NCAP prověřilo pět modelů 

  • Pět hvězd si odnesly modely Audi Q2, Hyundai Ioniq a Ford Edge

  • Také Suzuki Ignis dosáhne na pětihvězdičkové hodnocení, ale musí být vybaven bezpečnostním paketem

  • SsangYong Tivoli prošel s tří- a čtyřhvězdičkovým hodnocením 

Organizace Euro NCAP zveřejnila hodnocení bezpečnosti hned pět novinek automobilového trhu. Konkrétně je řeč o modelech Audi Q2, Hyundai Ioniq, Ford Edge, Suzuki Ignis a SsangYong Tivoli. V případě prvních tří jmenovaných není co řešit, výsledkem je pětihvězdičkové hodnocení. Suzuki a SsangYong to mají komplikovanější.

Doporučujeme: Audi začalo na českém trhu prodávat nezařaditelný model Q2. Stojí minimálně 584 900 Kč

Asi nejzajímavějším modelem z této skupiny je Hyundai Ioniq. V rámci testů Euro NCAP byla testována základní verze Hybrid. S hodnocením 91 % za ochranu dospělých osob, 80 % za ochranu dětí, 70 % za ochranu chodců a 82 % nemohlo být výsledkem nic jiného než maximálních pět hvězd.

Audi Q2 dostalo dokonce 93 % za ochranu dospělých osob a 86 % u dětí. Lehce ale ztratilo u bezpečnostních asistentů. Ford Edge neochrání tak dobře posádku uvnitř (85 % za dospělé a 76 % za děti) a navíc s ním budou mít větší problémy i chodci (67 %). Ale zase má bohatou nabídku dalších asistentů. Za ně si odnesl 89 %. Jak Audi, tak Ford nakonec obdržely pět hvězdiček.

ncap_05
Hyundai Ioniq prošel testy Euro NCAP s pětihovězdičkovým hodnocením. Konkrétně byl testován Ioniq Hybrid
ncap_25
Maximální hodnocení si odneslo rovněž Audi Q2 a Ford Edge. Také Suzuki Ignis nakonec dosáhlo na pět hvězd

Suzuki Ignis v základním provedení naproti tomu dostalo pouze tři hvězdy, ačkoliv ochrana dospělých, dětí i chodců nebyla vůbec špatná (87 %, 79 % a 77 %). Jenže součástí standardní výbavy není prakticky žádný bezpečnostní asistent. V této kategorii vůz dost ztratil, když dostal hodnocení pouze 25 %.

Doporučujeme: I nová auta mohou dostat 0 hvězdiček NCAP. U nás je naštěstí nekoupíte

Ignis ale disponuje v rámci příplatkové výbavy přednárazovým systémem schopným samočinného brzdění. I tato varianta prošla testy Euro NCAP, a dostala maximálních pět hvězd. Důvodem je samozřejmě podstatně lepší hodnocení za bezpečnostní asistenční systémy (60 %).

Jediný model, který na pět hvězdiček nedosáhl, je SsangYong Tivoli. Přestože i tento automobil prošel testy ve dvou variantách. Lépe opět dopadlo provedení s přednárazovým systémem, výsledkem jsou čtyři hvězdy. Standardní varianta má tříhvězdičkové hodnocení. Kromě oblasti asistentů poztrácel SsangYong body i při základních dovednostech. Ochrana dospělých osob je hodnocena na 82 %, ochrana dětí na 62 %, v případě chodců to je 65 % a podle konkrétního provedení dostalo Tivoli za další systémy 43 a 25 %.

Níže najdete videa ze všech testů i fotogalerii.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: