Další carsharing v Praze. GreenGo nasadí flotilu elektrických VW e-up!

Společnost GreenGo, která pro svou činnost využívá výhradně elektromobily, doposud nabízela služby sdílené mobility pouze v Budapešti. Zde jako první nabízela flotilu složenou právě výhradně z čistých elektromobilů ve střední a východní Evropě.

Svou činnost zahájilo GreenGo v Budapešti v roce 2016 se 45 elektromobily a za čtyři roky rozšířilo původní počet vozidel na 300. Díky tomu se z firmy stal jeden z hlavních carsharingových poskytovatelů ve městě na Dunaji, kde mu v průběhu času také přibyla nová konkurence.

Příchod dalších hráčů nicméně GreenGo ustálo a nyní chce na svém úspěchu dál stavět. Stabilní růst poskytl společnosti možnost expandovat do dalších evropských zemí a jako první si GreenGo vybralo Prahu.

„Po zajištění provozu vozů GreenGo v Budapešti jsme chtěli expandovat do dalšího středoevropského města, které nabízí skvělé obchodní příležitosti, má vztah ke carsharingu, sdílí některé podrobnosti s Budapeští jako například velikost a je blízko naší základně,“ říká generální ředitel GreenGo Bálint Michaletzky.

Již nyní bude možné spatřit v ulicích elektrické Volkswageny e-Up s bílozeleným logem GreenGo, které se v Praze objeví v rámci testovacích jízd. Služba se však zájemcům otevře nejdříve letos v říjnu, protože společnost plánuje její spuštění až na poslední čtvrtletí tohoto roku. Více informací plánuje GreenGo prozradit po ukončení zkušebních jízd.

Další carsharing v Praze. GreenGo nasadí flotilu elektrických VW e-up!
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: