Další BMW končí. Poslední exempláře modelu X4 budou vyrobeny v březnu

  • BMW v březnu ukončí výrobu modelu X4

  • Důvodem tentokrát nejsou emisní limity, ale nástup nové generace 

  • Ta bude postavena na základech nové X3

Před pár dny se objevila zpráva, podle které z našeho trhu zmizí BMW M550i a dokonce i M3. Důvodem není nic jiného než nástup nové metodiky měření WLTP. Teď se objevily informace o konci dalšího modelu. Za pár týdnů automobilka ukončí produkci crossoveru X4. Na rozdíl od sportovních sedanů byl ovšem tento konec plánovaný. Chystá se totiž nová generace.

BMW X4 se na trhu fakticky moc dlouho neohřálo, což ale automobilka oznámila dopředu. V momentě, kdy tato zmenšená X6 dorazila do prodeje, byla už X3 coby technický základ po modernizaci, tedy v polovině svého cyklu. Dnes máme na trhu X3 nové generace a tu už brzy doplní právě nová X4.

Doporučujeme: BMW M3 a M550i údajně končí kvůli novému měření spotřeby a emisí

Podle informací BMWBlogu budou vyrobeny poslední exempláře modelu X4 v březnu. Ještě letos pak bude zahájena produkce nové generace s označením G02. Kdy přesně se vůz představí, to automobilka zatím neprozradila. Už minulý rok ovšem byla nová X4 nafocena prakticky bez maskování. Vzhledem k načasování konce výroby by nová X4 klidně mohla být odhalena v Ženevě.

BMW X4 se vyrábí v americkém Spartanburgu a na této skutečnosti se nic nezmění ani s příchodem nové generace. Do produkce tohoto závodu ovšem přibude dlouho očekávané BMW X7. Také v tomto případě se dočkáme ještě letos.

Další BMW končí. Poslední exempláře modelu X4 budou vyrobeny v březnu
Ohodnoťte tento článek!
2.7 (54.67%) 15 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: