Dacia v přestrojení: Drsný Duster, Sandero R.S a vyladěný Logan, to je nabídka pro Sao Paulo

  • V úterý začal autosalon v Sao Paulu 

  • Renault tu prezentuje řadu modelů včetně několika převlečených Dacií 

  • Duster dostal terénní úpravu Extreme 

  • Sandero dorazilo jako přiostřené R.S. Grand Prix

  • Logan obdržel sportovní paket 

V úterý odstartoval v brazilském Sao Paulu autosalon, kde se ve velkém prezentuje také automobilka Renault. Kromě mnoha různých novinek typu nastupující generace modelu Koleos je k vidění hned několik automobilů, které se u nás prodávají pod značkou Dacia. Co byste řekli off-roadově laděnému Dusteru nebo ostrému hatchbacku Sandero?

Doporučujeme: Dacia prodala na českém trhu už 60 000 aut

Právě Renault Duster Extreme je tou nejvýraznější Dacií, jaká je v Sao Paulu k vidění. Vůz dostal zvýšený podvozek, terénní pneumatiky, naviják, diodovou rampu nad čelní sklo a lehce vylepšený interiér. Je prakticky jisté, že taková verze by si své zákazníky našla i u nás, ale jde jen o koncept, takže máme zatím smůlu.

saopaulo_21
Duster v provedení „laciný Mercedes-Benz třídy G 4×4 na druhou“ vypadá dost zajímavě. Škoda, že se jedná pouze o koncept, který se vyrábět nebude

Další zajímavou převlečenou Dacií je Sanedro R.S. Model sám o sobě není novinkou. Na právě probíhající jihoamerický autosalon ale dorazila verze upravená společností Renault Design America Latina (RDAL). Opět se jedná o koncept, který má naznačit, jak by mohly v budoucnu vypadat limitované edice tohoto hatchbacku.

Sandero R.S. Grand Prix, jak se koncept jmenuje, má černou barvu karoserie, černá litá kola, sportovní výfuk, upravený podvozek, posílené brzdy nebo nová sedadla do interiéru. Dvoulitrový atmosféricky plněný zážehový motor o výkonu 110 kW (150 k) stačí k akceleraci z nuly na 100 km/h za 8,5 s a k maximální rychlosti 202 km/h.

dacia_in2
Sandero R.S. Grand Prix ještě dále rozvíjí už tak slibně vypadající koncept cenově dostupného zábavného automobilu
dacia_in
Logan se v Sao Paulu prezentuje v kombinaci se sportovním paketem, který vylepší především vzhled vozu

Celkově je to taková pěkná vzpomínka na staré atmosférické Renaulty upravené francouzskou sportovní divizí. Sandero se pak představuje také v civilním provedení Vibe s podsvícenými reproduktory v interiéru.

Doporučujeme: Dacia Duster dostala novou vrcholnou verzi Black Touch

Na své si přijdou rovněž příznivci modelu Dacia Logan. Také ten se v Brazílii prodává pod značkou Renault a také on se představuje na autosalonu s menší novinkou. Konkrétně se jedná o paket sportovních doplňků, které mají za cíl vylepšit aerodynamiku a hlavně vzhled.

Dacia v přestrojení: Drsný Duster, Sandero R.S a vyladěný Logan, to je nabídka pro Sao Paulo
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

1 komentář

  1. Pokud se jakékoli automobilové značce podaří jednoduše a robustně konstruovaný, tj. udržitelně provozovatelný vůz jako jsou zmíněné Dacie, je to záchrana oboru. Pochopitelně jde o to, aby se výrobní láce neodvíjela od otrockého postavení zaměstnanců výrobce. Zvažuji, že bych Dustera přiřadil k starším Alfám a Volvu do rodiny.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: