Dacia Duster dostala novou vrcholnou verzi Black Touch

I když Dacia Duster patří mezi nejlevnější vozy své kategorie na trhu, a na některých detailech je to opravdu vidět, sem tam se objeví nějaký speciální model či dokonce limitovaná edice. Zpravidla se ale jedná o verze určené pro jednotlivé trhy jako „odměna“ za to, jak mají zákazníci tuhle Dacii rádi.

Například Francouzi teď dostali za odměnu edici Black Touch, což je vlastně nejluxusnější Duster (a zřejmě i Dacia vůbec), který si kdy mohli pořídit. Dacia Duster je nejprodávanější auto ve své třídě na francouzském trhu od roku 2013. Edici Black Touch lze také chápat jako rozloučení s Dusterem, než dorazí nová generace. Ta by se měla ukázat ještě letos.

Tip: Autosalon Paříž 2016 – Přehled očekávaných novinek

Edice Black Touch se liší především novým designem 16″ kol, několika zvýrazněnými detaily exteriéru a samozřejmě trochu luxusnější výbavou, která je bez jindy obvyklého příplatku. Nechybí celokožený volant, nové potahy sedadel, palubní systém s navigací a dotykovou obrazovkou a dekor interiéru z kvalitnějšího plastu.

Na francouzském trhu stojí Dacia Duster Black Touch od 17 100 eur (462 000 korun) za motor 1.2 TCe, diesel 1.5 dCi přijde na 17 800 eur (481 000 korun). Pohon všech kol je pro obě verze za příplatek 2000 eur (54 000 korun). Zatím nemáme informaci o tom, jestli se dostane edice Black Touch i na náš trh.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: