Z Cupry je samostatná značka. První přichází Cupra Ateca, následuje Ibiza i Arona

  • Z Cupry se definitivně stala samostatná značka 

  • Prvním sériovým modelem je Cupra Ateca

  • Ostrá Ateca nabídne 300 koní, automat a pohon všech kol

  • Následovat by měla Cupra Ibiza a Cupra Arona 

Seat dnes oficiálně představil Cupru coby samostatnou značku a rovnou ukázal také její první model. Zákazníci si budou moci v blízké budoucnosti pořídit ostrou Cupru Ateca s technikou velmi podobnou tomu, co známe ze Seatu Leon ST Cupra, doplněnou o pohon všech kol. Navíc automobilka  ukázala, jak budou vypadat další modely Cupra Ibiza a Cupra Arona.

Doporučujeme: Nový Seat Arona je malé a zábavné SUV s velkým interiérem (první jízdní dojmy)

Cupra Ateca coby první sériově vyráběný vůz nově vzniklé značky Cupra prošla klasickými tuningem. Vůz má přepracovaný design, dvě dvojité koncovky výfuku, devatenáctipalcová litá kola a zlaté znaky Cupra. Přesně řečeno jde o měděnou barvu, protože „cuprum“ znamená v latině právě měď.

Komu by standardní vzhled nestačil, ten si může pořídit ještě exteriérový paket obsahující karbonový střešní spoiler a karbonové kryty zpětných zrcátek. V nabídce bude rovněž karbonový paket pro interiér a paket Performance, který na váš vůz přidá výkonnější brzdy Brembo. Interiér dostal leskle černé dekory, čalounění Alcantarou nebo kovové pedály. V příštím roce Seat, respektive Cupra, nabídne pro Atecu dokonce také skořepinová sedadla.

Doporučujeme: Srovnávací test — Škoda Octavia RS 245 vs. VW Golf GTI Performance vs. Seat Leon Cupra

O pohon se stará přeplňovaný zážehový dvoulitr, vybavený filtrem pevných částic. Dosahuje výkonu 221 kW (300 k) a spolupracuje se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol 4Drive. Zrychlení z nuly na 100 km/h proběhne za 5,4 s a nejvyšší rychlost je 245 km/h. Seat upozorňuje na skutečnost, že takhle rychlých crossoverů podobné velikosti je na trhu velmi málo. Cupra Ateca nabídne také možnost volby jízdních režimů, kde kromě režimu Cupra najdeme třeba i Off-Road. Chybět nebudou ani adaptivní tlumiče.

V dohledné době mohly dorazit ještě další modely. Cupra ukázala ostrou Ibizu a Aronu. Zda nakonec opravdu skončí také tato auta v sériové výrobě, o tom údajně zatím nebylo rozhodnuto. Pod značkou Cupra pak vyrazí na okruhy seriálu TCR také závodní speciál.

Aby toho nebylo málo, představil Seat ještě jednu zajímavou novinku. Do Ženevy přiveze Leon Cupra R, tentokrát ale s karoserií kombi a pohonem všech kol. Pokud vám tedy utekl předchozí hatchback, máte novou šanci. Opět půjde o limitovanou sérii, přičemž první exempláře budou k dispozici koncem roku

Z Cupry je samostatná značka. První přichází Cupra Ateca, následuje Ibiza i Arona
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: