Čtvrtá generace Hondy Jazz sází na minimalizmus a elektrifikovaný pohon. Na trh dorazí příští rok

  • Honda Jazz nové generace byla odhalena na tokijském autosalonu

  • V Evropě se bude prodávat pouze jako hybrid

  • Novinkou v nabídce je verze Crosstar se zvýšeným podvozkem a ochrannými plasty

Ve světě automobilů se dost často můžete setkat s přirovnáním „malý zvenku, velký uvnitř“. Pro model Jazz japonské Hondy ale platí „malý zvenku, obrovský uvnitř“. V dané kategorii není další takový automobil, který by nabízel tak velkorysý vnitřní prostor. Teď přichází zcela nová generace, která na této skutečnosti vůbec nic nemění.

Honda představila čtvrtou generaci modelu Jazz na probíhajícím tokijském autosalonu. Exteriér je zcela přepracován, přičemž přední části vévodí LED světlomety. Celkově se design nese v minimalistickém duchu a jako celek je základem nového designového směru značky.

Také interiér se nese v minimalistickém duchu. Přístrojový štít je digitální
Vnitřní prostor a jeho variabilita představují největší zbraně nejnovější generace Hondy Jazz

Uvnitř se Jazz drží podobného stylu. Interiér je uhlazený a elegantní. Jeho největší zbraní je opět pochopitelně variabilita a prostor. Konkrétní hodnoty nejsou známy, ale vhledem ke kompaktním rozměrům exteriéru se dají očekávat podobná čísla, jako v případě předchozí generace.

Honda pro Jazz nabídne několik výbav, zda však budou jednotlivé úrovně všude stejné, to se zatím neví. Nejzajímavější novinkou v tomto ohledu je verze Crosstar, která zahrnuje vyšší světlou výšku, dodatečné ochranné plasty nebo šestnáctipalcová kola z lehké slitiny.

Honda e nabídne 150 koní, zadní pohon a rozložení hmotnosti 50/50. Sériová verze přijde ještě letos

Co se motorizací týká, ani zde není úplně jasno. Výrobce potvrdil, že standardem bude nová hybridní technologie označená jako e:HEV, která v Evropě zažije svou premiéru. Všechny u nás nabízené motorizace by měly být touto technologií vybaveny. Detaily ale Honda opět nezmiňuje. Jisté je tak nakonec pouze to, že prodeje čtvrté generace modelu Jazz budou na evropských trzích zahájeny v polovině příštího roku.

Čtvrtá generace Hondy Jazz sází na minimalizmus a elektrifikovaný pohon. Na trh dorazí příští rok
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: