I když měla policie k dispozici několik videozáznamů formule jedoucí po příbramské dálnici D4, nepodařilo se jí nakonec určit jejího řidiče. Ten byl stejně jako závodníci schován v helmě a tak ho nebylo možné jasně identifikovat. Správní orgán se proto rozhodl stíhání podezřelého muže zastavit. Informoval o tom server Novinky.
Police během vyšetřování došla k závěru, že se jedná o 45letého muže. Toho vypátrala na udání. Podezřelý se ale k přestupku vyjádřil s tím, že jej nespáchal. Zároveň upozornil i na to, že je proti němu nedostatek důkazů a i přestupek má spornou kvalifikaci, protože policie neprovedla technickou prohlídku daného vozu, takže nemůže jen ze záznamu tvrdit, že je pro jízdu na silnici nezpůsobilý.
Z některých záběrů ovšem bylo patrné, že je formule opatřena převozní značkou. Policie proto kontaktovala firmu, která ji vystavila. Ta ovšem odpověděla, že ztratila evidenční knihu, ve které bylo jméno držitele převozní značky zaznamenané. Tudy tedy cesta nevedla.
Policisté ale ani tehdy nepolevili a nechali si vypracovat znalecký posudek. Ten měl zhodnotit antropologické znaky řidiče a pak je srovnat s podezřelým. Bizarní postup ale nevyšel, protože z posudku vyplynulo, že kvůli helmě není možné řidiče dostatečně identifikovat. Případ tím skončil.
„Klientovi nebylo prokázáno, že by předmětné vozidlo řídil, a jeho označení policií lze spíše přisuzovat jeho místní znalosti, jelikož daná osoba je v okolí známá kladným vztahem ke sportovním vozidlům a zároveň se jedná i o bývalého policistu,“ citují Novinky společnost Právní ochrana řidičů, která podezřelého muže zastupovala.
Řidiči formule hrozila pokuta od pěti do deseti tisíc korun a zákaz řízení na půl roku až rok. I když by se závodní auto nemělo pohybovat po veřejných komunikacích, vysloužil si jeho majitel na sociálních sítích a diskusích spíš podporu. Lidé ho mimo jiné chválili za ohleduplnou jízdu a naopak se negativně vyjadřovali k těm, kteří jej policii udali.
[yop_poll id="74"]