Obytné auto za hubičku? Tahle Lada Granta s obytnou nástavbou má stát pouze 400 tisíc

5 nových názorů
  • V Rusku chystají obytnou verzi modelu Lada Granta, základem je Granta s karoserií pick-up

  • Obytný prostor měří 2,1 m na délku, 1,6 m na výšku a 1,6 m na šířku 

  • Přesto je uvnitř velká postel, kuchyň nebo dokonce sprcha

  • Cena má začínat v přepočtu přibližně částkou 400 tisíc korun

Obytné automobily se těší obrovské popularitě také v České republice. Není se čemu divit, cestování s nimi dává určitou svobodu. Ale najdou se také podstatné nevýhody. Například ta, že obytný vůz je poměrně drahou záležitostí, ať už si chcete koupit něco úplně nového, nebo se spokojíte s ojetinou. V Rusku ovšem přišli novinkou, která by tuto potíž mohla vyřešit. Chystaná Lada Granta s obytnou nástavbou bude začínat v přepočtu částkou pouze 400 tisíc korun.

Nízká pořizovací cena je ale logicky kompenzována velmi kompaktními rozměry. Obytná Lada Granta vznikla tak, že ruská společnost Lux Form vzala užitkovou verzi a opatřila ji obytnou nástavbou. Vůz samotný měří na délku 4925 mm, obytný prostor je pak dlouhý 2178 mm, široký 1648 mm a vysoký 1558 mm. Nabízet by měl dostatečné pohodlí pro dva cestovatele.

Přečtěte si také:

Uvnitř najdeme rozkládací postel s délkou 1980 mm a šířkou 1580 mm. Nechybí miniaturní stůl, kuchyň zahrnující jeden plynový vařič, ani sprchový kout se záchodem. K dispozici je nádrž na vodu o objemu 70 litrů, nádrž na odpadní vodu pak má 45 litrů.

Obytná Lada Granta se zatím ještě neprodává, podle informací webu Lada Online má ale stát podle úrovně výbavy v přepočtu 405 až 636 tisíc korun. Pro zajímavost, podobné přestavby běžných osobních automobilů na obytné vozy nejsou ničím výjimečným. V minulosti jsme totiž už viděli obytnou Škodu Felicia.

Vstoupit do diskuse (5 názorů)
  • Našli jste v článku chybu?