Nový Peugeot 508 SW vypadá pěkně, ale má zavazadelník velkosti Škody Fabia

2 nové názory
Zdroj: Redakce
  • Peugeot představil novou generaci modelu 508 s karoserií kombi

  • Vůz dostal velmi sportovní design...

  • ...ale zároveň poměrně malý zavazadelník 

  • Také 508 SW nabízí bezrámová okna, což je v dané kategorii unikát. Stejně jako systém nočního vidění 

  • Premiéra proběhne na autosalonu v Paříži 

S pořádným předstihem představila automobilka Peugeot novou generaci modelu 508 v provedení kombi. Soupeři typu Škoda Superb nebo Volkswagen Passat se asi nemusí příliš obávat, protože nová 508 SW bude plnit spíše roli zajímavé alternativy než přímé konkurence. Místo na u nás tolik sledované litry v zavazadelníku totiž sází na efektní design.

Nové kombi měří na délku 4,78 m (+3 cm oproti liftbacku), zároveň je ale velmi nízké. Výška dosahuje pouze 1,42 m. Pro srovnání, Škoda Superb Combi je dlouhá 4,86 m a vysoká 1,48 m. Stará generace 508 SW byla delší o 5 cm a o plných 6 cm vyšší. Francouzská novinka tak připomíná spíše vůz kategorie Shooting Brake, což nakonec potvrzuje také přítomnost bezrámových oken. V daném segmentu jde o unikátní řešení.

Doporučujeme: Peugeot 508 uvidí v noci, zhubl 70 kg a oproti minulé generaci se zmenšil

Interiér se v ničem zásadně neliší od dříve představené základní verze, tedy až na zavazadlový prostor. Peugeot slibuje příkladně pravidelný tvar a základní objem 530 litrů. To skutečně není mnoho, když uvážíme, že zmíněný Superb Combi disponuje objemem 660 litrů a že Peugeot 308 SW nabízí 610 l. Udávaných 530 litrů je mimochodem hodnota shodná se Škodou Fabia Combi. Po sklopení zadních opěradel získáte celkových 1780 litrů.

Nabídka motorizací bude zahrnovat zážehovou přeplňovanou šestnáctistovku PureTech naladěnou na 132 kW (180 k) nebo 165 kW (225 koní). Příznivci dieselu dostanou na výběr čtyřválce 1.5 BlueHDi (95 kW/130 k) a dvoulitr o výkonu 118 kW (160 k), respektive 132 kW (180 k). Všechny motory s výjimkou základního dieselu, který standardně využije šestistupňový manuál, dorazí s osmistupňovou automatickou převodovkou. Ve druhé polovině příštího roku pak Peugeot do nabídky přidá ještě plug-in hybridní variantu s bateriemi umístěnými pod zadními sedadly a elektrickým dojezdem 50 km (dle WLTP).

Nový Peugeot 508 SW si odbude oficiální výstavní premiéru až na podzimním autosalonu v Paříži. Další podrobnosti si můžete přečíst v obsáhlé tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

  • Našli jste v článku chybu?