Malý elektromobil Honda e zná českou cenu. Je o dost dražší než konkurence

13.01.2020
1 nový názor
  • Honda e bude od půlky letošního roku k dostání od 899 900 korun

  • Na jedno nabití ujede 220 km, proto ji uvidíte hlavně u prodejců ve větších městech

  • Elektrický hatchback konkuruje Opelu Corsa-e nebo Škodě Citigo. Je ale výrazně dražší

Japonská automobilka se chystá poslat v polovině letošního roku na český trh svůj elektromobil Honda e. Už nyní proto zveřejnila ceny tohoto malého městského hatchbacku. Auto se bude prodávat od 899 900 korun. Cena platí pro variantu s elektromotorem o výkonu 100 kW. Silnější verze se 113 kW výkonu a lepší výbavou pak vyjde minimálně na 976 900 korun. Ta je označena jako Honda e Advance.

Elektromobil zaujme designem kombinujícím futuristické a retro prvky, palubní deska je například opatřena dvojicí dotykových displejů v rozměrech 12,3 palce. Ve výbavě se objevují i prvky známé z aut luxusních značek. Řeč je například o kamerách místo zpětných zrcátek, nebo klikách skrytých ve dveřích.

Elektrický Mercedes-Benz EQC nejde na odbyt. V Německu se zaregistrovalo jen 55 kusů
Přečtěte si také:

Elektrický Mercedes-Benz EQC nejde na odbyt. V Německu se zaregistrovalo jen 55 kusů

Honda e má baterie o kapacitě 35,5 kWh a dokáže tak podle tabulky ujet na jedno nabití 220 kilometrů. Výrobce slibuje rychlé dobíjení, kdy se u výkonných veřejných rychlonabíječek kapacita článků doplní na 80 procent za půl hodiny.

„První vozy se u dealerů očekávají v polovině roku 2020 a dodávky zákazníkům by měly proběhnout od léta,“ informuje tisková zpráva českého zastoupení Hondy s tím, že se vůz objeví v shoroomech ve velkých městech, kde se očekává zájem o elektromobil.

Zájem o elektromobily je zatím v Česku malý. Aut s čistě elektrickým pohonem se loni prodalo jen 636, což znamená podíl čtvrt procenta na celkovém trhu. Přesto už bude mít Honda e několik konkurentů. Všichni přitom s cenou začínají výrazně níž.

Vítězové a poražení trhu s auty. Škoda je pořád králem, Češi přehlíží Lexus i Maserati
Přečtěte si také:

Vítězové a poražení trhu s auty. Škoda je pořád králem, Češi přehlíží Lexus i Maserati

Například Smart EQ forfour, který prošel před nedávnem facelifem, se prodává od 591 690 korun, má ale slabší motor (41 kW se stálým a 60 kW s maximálním výkonem) a také kratší dojezd 153 km. Nová Škoda Citigo vyjde na 479 900 korun. Disponuje ale výkonem jen 61 kW, ale zase nabídne delší dojezd než Honda e - až 252 km. Nový Opel Corsa-e začíná na 739 990 korunách se 100 kW elektromotorem, tedy stejně jako Honda e, přebíjí ji však udávaným dojezdem až 337 km.

pavel ploc (neregistrovaný)
Dobrej fór.Krabička za 900 litrů co ujede 220km.No to bude prodejní trhák.Ekopomatenci by se měli zavčas poslat do zádele.
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?