Která automobilová značka má nejspokojenější zákazníky? Dacia, Kia nebo Toyota

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Průzkum společnosti YouGov zjišťoval, kteří zákazníci kterých značek jsou nejspokojenější

  • Stávající nebo bývalí zákazníci odpovídali na dotaz, zda by doporučili danou značku svým přátelům nebo kolegům

  • Mezi automobilkami uspěla Dacia, ale také třeba Kia, Mercedes nebo Toyota

Mnoho lidí dá při výběru auta na osobní zkušenost někoho ze svého okolí. Právě na to se zaměřil průzkum společnosti YouGov. Zjišťoval, kteří zákazníci kterých značek jsou nejspokojenější.

Společnost YouGov se zaměřila na nejrůznější produkty, nikoliv jen na automobilky. Nicméně pro nás je právě umístění jednotlivých automobilových značek v žebříčcích nejzajímavější. Jak tedy ta která značka uspěla? To nelze jednoznačně říci.

Jaká jsou nejoblíbenější auta v zemích Evropy? O Octavii se zákazníci perou nejen u nás
Přečtěte si také:

Jaká jsou nejoblíbenější auta v zemích Evropy? O Octavii se zákazníci perou nejen u nás

Zmíněný průzkum totiž probíhal na více trzích a z každého vzešly jiné preferované značky. Například ve Spojeném království nejlépe z automobilek uspěla Dacia. Dostala se do nejlepší desítky celkového pořadí, když skončila na devátém místě. Stejná značka pak zvítězila v kategorii aut také ve Francii, kde získala dokonce šestou příčku celkově.

Velmi dobře si vedla i Toyota. Ze sledovaných trhů ji nejvíce z automobilových značek doporučovali zákazníci v Austrálii, v Kanadě a v Malajsii. Zajímavý úspěch zaznamenal rovněž Mercedes, který byl nejvíce doporučován v Dánsku a ve Finsku. Kia pak uspěla v Rusku a ve Švédsku, kde skončila na celkovém šestém místě a podrazila také domácí Volvo (to skončilo ve Švédsku osmé).

Pro zajímavost, Škoda se na sledovaných trzích dostala do nejlepší desítky doporučovaných značek v Dánsku, kde skončila sedmá za Mercedesem (5. příčka) a Audi (6. místo). Český trh tento průzkum bohužel nesleduje.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?