I Citroën spouští elektrickou ofenzívu. První modelem je SUV C5 Aircross Hybrid

  • Citroen C5 Aircross Hybrid je plug-in se 13,2kWh baterií

  • Celkový výkon dosahuje 165 kW

  • Dojezd čistě na elektřinu je 50 km

  • Vůz se bude vyrábět ve Francii v závodě Rennes

  • První dodávky se uskuteční na konci prvního pololetí roku 2020

Nový plug-in hybridní Citroën je založen na standardní zážehové verzi modelu C5 Aircross. Podle cyklu WLTP zvládne jízdu čistě na elektřinu až na vzdálenost 50 km. V elektrickém režimu umí vyvinout rychlost 135 km/h. Podobně jako většina plug-in hybridních automobilů je také Citroën C5 Aircross Hybrid vybaven funkcí šetření elektrické energie, kdy řidič může uchovat elektřinu v baterii například pro jízdu bezemisními zónami.

Nabíjení z domácí zásuvky trvá sedm hodin, wallbox to samé zvládne za méně než dvě hodiny
Pohon zajišťuje zážehový čtyřválec s výkonem 132 kW a 80kW elektromotor, umístěný v převodovce

Pohon zajišťuje zážehový čtyřválec s výkonem 132 kW a 80kW elektromotor, umístěný mezi spalovací jednotkou a elektrifikovanou převodovkou ë-EAT8. Společný výkon činí 165 kW a 320 Nm. Kapacita lithium-iontového akumulátoru dosahuje 13,2 kWh. Nabíjet ho lze pomocí klasické domácí zásuvky za sedm hodin, případně prostřednictvím wallboxu za méně než dvě hodiny.

Citroen slaví 100 let. Je to historie plná odvážných nápadů

Citroën nedávno vyhlásil strategii Core Model Strategy, podle které by měl do roku 2023 představit 80 % modelů s elektrifikovanou verzí. Za další dva roky má být jeho nabídka elektrifikována kompletně. Počínaje modelem C5 Aircross budou mít všechny nové modely značky také svou elektrifikovanou verzi.

České ceny zatím nebyly stanoveny. Ve Francii se plug-in hybridní model C5 Aircross Hybrid bude prodávat za základní cenu 39 950 eur, což je v přepočtu něco přes milion korun. První dodávky se uskuteční na konci prvního pololetí roku 2020.

I Citroën spouští elektrickou ofenzívu. První modelem je SUV C5 Aircross Hybrid
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: