Citroën chce po 100 letech znovu přejet Saharu. Elektromobilem

  • V roce 1922 Citroën Saharu pokořil s pěticí polopásových automobilů

  • O 100 let později hodlá toto dobrodružství zopakovat s elektromobilem

  • Expedice Ë.POPÉE proběhne v termínu od 19. prosince 2022 do 7. ledna 2023

Citroën na právě probíhající výstavě Rétromobile oznámil, že na přelomu let 2022 a 2023 uskuteční další přejezd Sahary. V roce 1922 ho absolvoval s pěticí polopásových vozů, mezi nimiž vynikly zejména dva kusy – tzv. Zlatý skarabeus a Stříbrný půlměsíc. Tentokrát však budou v hlavní roli elektrifikované automobily.

Přejezdu Saharské pouště se v termínu od 19. prosince 2022 do 7. ledna 2023 zúčastní nejen repliky výše zmiňovaných polopásových automobilů z první expedice, ale také čistě elektrický koncept, který Citroën představí v následujících měsících. Role doprovodných automobilů se zhostí sériové elektromobily Citroën pro rok 2022.

Cílem výpravy Ë.POPÉE je projet přesný itinerář historické trasy, který čítá 2170 km. Expedice však dopředu počítá s nezbytnými úpravami trasy
Citroën na výstavě Rétromobile oznámil, že na přelomu roku 2022 a 2023 přesně na den uskuteční po 100 letech další přejezd Saharské pouště

Cílem výpravy Ë.POPÉE je během třech týdnů projet přesný itinerář historické trasy o délcew 2170 kilometrů. Expedice však dopředu se počítá s nezbytnými úpravami trasy v souvislosti s geopolitickým kontextem některých projížděných oblastí.

Na výstavě Rétromobile si návštěvnici mohou nejen projít kompletní itinerář cesty, ale také prohlédnout repliku Zlatého skarabea – jednoho z pěti polopásových vozů značky Citroën, jejichž výprava stála na prvopočátku všech dálkových rallye moderní historie. Tento znovu vyrobený, plně funkční „polopásák“ je identický s originálem z roku 1922. Druhá replika, tentokrát Stříbrného půlměsíce, bude dokončena letos.

Citroën chce po 100 letech znovu přejet Saharu. Elektromobilem
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: