Chtěli byste, aby váš Kodiaq RS zněl jako osmiválec? Není problém, stačí k tomu 10 tisíc

  • Škoda Kodiaq RS je povedené SUV, někteří ale kritizují umělý zvuk auta 

  • Existuje ovšem možnost, jak zvukový projev Kodiaqu RS změnit 

  • Pomocí jednoduché aplikace lze získat umělý zvuk podobný osmiválci, případně si můžete zvuk nastavit podle vlastních představ 

I když někteří Škodu Kodiaq RS kritizují kvůli tomu, že přece nejde o sportovní auto a tudíž si označení RS nezaslouží, fakticky funguje vrchol řady Kodiaq výborně. Trochu zvláštní je ale umělý zvuk produkovaný zvukovým generátorem umístěným v levé zadní části vozu. Ten si už v sériovém provedení můžete vypnout, což je dobře, pokud byste ale chtěli umělý zvuk zachovat a pouze změnit jeho projev, i to je možné. Stačí vám k tomu v přepočtu přibližně 10 tisíc.

Za tuhle částku, přesně řečeno za 379 eur, totiž prodává německá společnost Cete Automotive jednotku Active Sound. Tu připojíte mezi řídicí jednotku zvukového generátoru a původní kabeláž podobně, jak se to dělá u motorů v případě takzvaných power boxů. Následně je možné jednotku propojit s chytrým telefonem vybaveným příslušnou aplikací a můžete si začít hrát.

Videodojmy: Škoda Kodiaq RS

Aplikace umožňuje doslova namíchat vlastní zvuk a navíc je možné uložit až šest různých nastavení. Ta pak můžete měnit buď klasicky přes menu nastavení jízdních režimů, ale také dvojitým stisknutím tlačítka start/stop nebo tlačítka stabilizace.

Ve výsledku zní Kodiaq RS alespoň přibližně jako nějaký osmiválec, kdy zvukový generátor simuluje dokonce i práskání do výfuku. Jak to vypadá v praxi, to si můžete prohlédnout na videu v úvodu článku. Níže následuje videu ukazující, jak funguje zmíněná aplikace.

Chtěli byste, aby váš Kodiaq RS zněl jako osmiválec? Není problém, stačí k tomu 10 tisíc
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 12 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: