Cesta k efektivnímu doručování zásilek

Společnosti Volkswagen Užitkové vozy a Hermes Europe, s podporou start-upového akcelerátoru betahausX, spustily soutěž Future Logistics Challenge. Soutěž potrvá přibližně čtyři měsíce a jejím cílem je vytvořit nejlepší možné synergie mezi balíkovou logistikou, automobilovým sektorem a start-upy a nalézt inovativní řešení pro ekosystém „vozidlo – doručovatel zásilek“.

Do soutěže se mohou přihlásit start-upy z celé Evropy od 11. července do 23. září v kategoriích Delivery Driver Experience a Smart Delivery Vehicle s cílem usnadnit činnost desítkám tisíc doručovatelů balíků po celé Evropě a zvýšit efektivitu jejich práce.

Východiska pro vývoj nových konceptů ekosystému „vozidlo – doručovatel zásilek“ jsou rozmanitá – od prediktivních analýz přes multimodální sítě, automobilovou infrastrukturu, umělou inteligenci, strojové učení, optimalizaci komunikace a digitální řízení pracovních postupů až po interaktivní aplikace pro řidiče. Z účastníků soutěže bude vybráno 10 start-upů, které budou moci otestovat své nápady s odborníky společností Volkswagen Užitkové vozy a Hermes a optimalizovat navrhovaná řešení během dvoudenního setkání, které se uskuteční 21. a 22. října v Berlíně.

Dne 5. listopadu dostane deset finalistů příležitost prezentovat navrhovaná řešení odborné porotě v betahausu Berlin. Dva nejslibnější návrhy budou podpořeny částkou až 125 000 eur určenou k dalšímu vývoji řešení až do fáze pilotního projektu, který bude probíhat ve spolupráci se společnostmi Volkswagen Užitkové vozy a Hermes Europe.

Doručovací vozidlo budoucnosti spolupracující s doručovatelem má díky inteligentním digitálním řešením nesmírný potenciál změnit doručovací proces a zvýšit jeho efektivitu, což bude mít pozitivní vliv na životní prostředí i náklady. Kromě alternativních pohonů proto získává na významu i vývoj konceptů zcela integrovaného vozidla uzpůsobených požadavkům na použití v logistice.

Volkswagen Užitkové vozy začal v roce 2018 v rámci soutěže Innovation Challenge spolupracovat s nadějnými podnikateli a podporovat je. Loni se do soutěže zapojilo přes 70 start-upů z 10 zemí s koncepty pro řešení mobility, dopravy nebo konektivity se zaměřením na lehké užitkové vozy. Z návrhů byli vybráni tři vítězové, kteří se ve svých projektech věnovali problémům nabíjení elektromobilů a elektricky poháněným nákladním jízdním kolům pro poslední úsek logistického řetězce. Volkswagen Užitkové vozy poskytl vítězným start-upům až 50 000 eur pro testování jejich produktů, resp. služeb, u potenciálních zákazníků v rámci společných pilotních projektů.Hermes 02

Více o Future Logistics Challenge na https://www.betahausx.com/future-logistics-challenge.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: