ČESMAD nespoléhá na globální oteplení

ČESMAD Bohemia reaguje na vzrůstající nehodovost zahraničních řidičů nákladních vozidel na vozovkách v ČR. Proto za podpory České kanceláře pojistitelů v letošním roce realizuje projekt na jejím snížení.

V rámci tohoto projektu ČESMAD Bohemia provozuje v sedmi jazycích portál www.transit.tir.cz. Zde se obrací na všechny řidiče nákladních vozidel z jiných států s prosbou, aby věnovali maximální pozornost řízení, a nabízí jim důležité informace o pravidlech a podmínkách provozu na našich komunikacích.

V květnové road show ČESMAD Bohemia na parkovištích podél českých dálnic rozdal na deset tisíc letáků zahraničním truckerům, kde je upozornil na plánovaná omezení v důsledku rekonstrukce naší dálniční sítě a na důležité bezpečnostní zásady.

V minulém týdnu se ČESMAD Bohemia zaměřil na nadcházející zimní sezónu. Přestože ŘSD přijalo řadu opatření, aby se při prvním sněhu neopakovala loňská kalamita, kde na D1 stála vozidla v kolonách více než deset hodin, považuje ČESMAD Bohemia stále za důležité zlepšit informovanost zahraničních řidičů.

Tři posádky vozidel s letáky i praktickými dárky od BESIPu tak opět brázdily tři dny naše dálnice, aby tisícům kamioňáků z Polska, Slovenska, Rumunska a Maďarska, Ukrajiny a dalších států předaly v jejich rodném jazyce informace o zásadách tvoření záchranářské uličky či pravidlech požívání zimní výbavy v ČR. Hlavní apel pro nadcházející zimu směrem k řidičům kamionů zní: „Nesnažte se předjet či objet vznikající kolonu! Špatné adhezní podmínky zastaví i vaše vozidlo a vy zablokujete celou komunikaci. Navíc porušujete zákon, který jasně stanovuje, že řidič nesmí předjíždět, jestliže by se nemohl bezpečně zařadit před vozidlo nebo vozidla, která hodlá předjet.“

Zlepšit poměry na našich silnicích je běh na dlouhou trať. ČESMAD Bohemia věří, že přímý kontakt se zahraničními řidiči nákladních vozidel může k tomuto cíli významně přispět.

ČESMAD nespoléhá na globální oteplení
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: