V České republice vznikl nový automobil. Exodia zrychlí z nuly na 100 km/h za 4 sekundy

  • Česká společnost MW Motors začala nabízet druhý model 

  • Po elektromobilu Luka EV přichází Exodia 

  • Exodia je okruhová motokára, která využívá klasický spalovací motor původem z Fordu Focus ST

  • Díky extrémně nízké hmotnosti vůz zrychlí z nuly na 100 km/h za pouhé čtyři sekundy 

Česká společnost MW Motors se poprvé přihlásila o slovo, když před časem představila elektrické kupé Luka EV. Teď přichází s druhým modelem. Tentokrát nejde o elektromobil, ale o auto určené čistě pro zábavu, které kombinuje extrémně nízkou hmotnost a klasický spalovací motor. Jmenuje se Exodia.

Exodia je dvoumístná motokára. Základem je ocelový rám, který není krytý prakticky ničím. To je také jeden z důvodů, proč celá tato věc váží pouze 605 kilogramů. O pohon se stará přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec EcoBoost původem z Focusu ST. Ten nabízí výkon 185 kW (252 koní), vrchol točivého momentu 366 Nm a přes šestistupňovou manuální převodovku pohání zadní kola. Asi není potřeba zdůrazňovat, že si s tak lehkým automobilem dokáže poradit velmi snadno.

Doporučujeme: Test Ford Focus Kombi 1.5 EcoBoost ST-Line — Návrat mezi nejlepší

Zrychlení z nuly na 100 km/h proběhne za čtyři sekundy, maximální rychlost je 227 km/h. Součástí výbavy jsou také nastavitelné tlumiče, závodní sedadla OPM a čtyřbodové bezpečnostní pásy. Na délku měří Exodia 3340 mm, široká je 1695 mm a vysoká pouze 1158 mm. Světlá výška podvozku je 127 mm.

Společnost MW Motors na svých stránkách uvádí, že jde o okruhový speciál, ale zároveň naznačuje, že přijde i verze, která bude moci jezdit v běžném provozu. Na podrobnosti si ale musíme ještě počkat. Objednávky na model Exodia už MW Motors přijímá. Stavba probíhá v České republice, přičemž ruční výroba jednoho zákaznického exempláře zabere čtyři až šest měsíců.

V České republice vznikl nový automobil. Exodia zrychlí z nuly na 100 km/h za 4 sekundy
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: