Bugatti vyrobilo už 200 exemplářů modelu Chiron. Z pětisetkusové série je ještě pár desítek volných

  • Bugatti oslavilo dokončení dvoustého exempláře modelu Chiron 

  • Nejde o jen tak „obyčejný“ Chiron, nýbrž o jeden z dvaceti kusů série “110 ans Bugatti”

  • Letos chce automobilka dokončit celkem 80 kusů

  • Dobrou zprávou pro případné zájemce je fakt, že z pěti stovek vozů je ještě několik desítek pořád k dispozici

Když automobilky připomínají nějaká kulatá výrobní čísla, obvykle jsou to stovky tisíc, případně rovnou milion, nebo ještě více. U Bugatti se ale pohybují v poněkud jiných hodnotách, a proto se nedávno u této francouzské značky slavilo dokončení dvou stovek exemplářů modelu Chiron.

Důvodů k oslavám ale má Bugatti více. Výroba modelu Chiron dosáhla hodnoty 200 v roce, kdy automobilka slaví 110. výročí a navíc jubilejním exemplářem není žádný jen tak „obyčejný“ Chiron. Jedná se o jeden z dvaceti kusů speciální série “110 ans Bugatti”. Tu automobilka oficiálně představila začátkem letošního roku, přičemž jde právě o připomínku výročí značky. Tento týden by měly být dokončeny nejméně čtyři kusy této ještě o něco speciálnější speciality.

Bugatti slaví 110 let speciální edicí Chironu. Vznikne jen 20 exemplářů

Bugatti ve své tiskové zprávě také připomíná, že počet dokončených Chironů postupně narůstá. Výroba byla zahájena v roce 2017, kdy se podařilo předat 70 vozů. Loni to bylo o šest více a letos chce automobilka přidat ještě další čtyři navíc, takže by jich mělo být 80. Pro připomenutí, Bugatti má v plánu vyrobit celkem 500 exemplářů modelu Chiron, přičemž výroba je obsazená na několik let dopředu. Přesto, kdybyste náhodou měli zájem, pořád nejsou všechna plánovaná auta zabraná. Podle tiskové zprávy jich je k dispozici „méně než sto“.

Slavit „pouze“ dvě stovky dokončených kusů má v tomto případě určitě své opodstatnění. Nejen proto, že Chiron jako takový je extrémně drahý, ale hlavně kvůli extrémní složitosti celého výrobního procesu. Když nebudeme počítat roky čekání, než se vůbec dostane na váš exemplář, tak samotná výroba jednoho kusu trvá deset měsíců, kdy jen finální sestavení připravených celků zabere osm týdnů.

Mimochodem, Bugatti výrobu svého jubilejního Chironu zdokumentovalo poměrně důkladně, takže si můžete celý ten nekonečný proces docela podrobně prohlédnout v galerii na téměř čtyřech desítkách fotek. Nebo si můžete přečíst náš starší článek věnovaný právě produkci Chironu:

Jak se vyrábí Bugatti Chiron? Je to pomalý a fascinující proces (+galerie)

Bugatti vyrobilo už 200 exemplářů modelu Chiron. Z pětisetkusové série je ještě pár desítek volných
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: