Budoucnost interiérů BMW: Mizející volant, vznášející se displej a prostor pro knihy

  • BMW představilo na veletrhu CES studii i Future Inside Concept 

  • Prohlédnout si můžeme uspořádání interiéru budoucích modelů 

  • Nový koncept prezentuje především technologii HoloActive Touch 

  • Sériový vůz s prvky této studie má dorazit po roce 2020

Automobilka BMW představila na veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 novou studii. Jmenuje se i Future Inside Concept a jak název napovídá, ukazuje uspořádání automobilů budoucnosti. Ty už budou ve velké míře jezdit bez asistence řidiče, takže se nabízí otázka, jak změnit interiér ve chvílích, kdy vlastně nepotřebujete volant. Tohle má být jedna z odpovědí.

Doporučujeme: BMW připravuje holografický displej. Tlačítka a dotykové ovládání z aut zcela zmizí

Přední cestující budou mít k dispozici obří displej a hlavně se budou moci těšit z technologie HoloActive Touch, což je také hlavní novinka této studie. BMW dalo v podstatě dohromady dotykový displej, head-up displej a ovládání gesty.

Posádka uvidí všude kolem sebe virtuální displej s virtuálními tlačítky, ale fakticky v automobilu žádný fyzický displej nebude. Systém navíc bude umět simulovat dotek. Takže pokud sáhnete na nějaké virtuální tlačítko, dočkáte se hmatové odezvy. To se bude dít za pomoci ultrazvukových vln. Při jízdě v autonomním režimu se pak řidiči volant schová.

Doporučujeme: První opravdový transformer jde do prodeje. Je z Turecka a stojí 15 milionů

To pro cestující vzadu je připravena klasická obrazovka. Opět nikterak malá. Tato se ovšem vyklápí ze stropu. Co asi ale nakonec na konceptu všechny zaujme nejvíc, to jsou vyskládané knihy. V tomto případě jde zřejmě jen o čistě designovou záležitost. První vůz s prvky interiéru této studie by měl dorazit po roce 2020.

Kromě konceptu nového interiéru prezentuje BMW na právě probíhajícím veletrhu CES v Las Vegas také například model řady 5 schopný autonomní jízdy.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

1 komentář

  1. Kdo by takové auto chtěl? Vždyť, kdyby vyrazil třeba dnes k babičce, tak by měl po pár minutách omrzliny v tomhle cajku:D

PŘIDAT KOMENTÁŘ: