V Británii přestavují Škodu Superb na obrněný transportér. Detaily jsou ale tajemstvím

  • Automobily upravené tak, aby odolaly střelným zbraním nebo výbuchům, nejsou nic nového, většinou jde ale o velká SUV nebo luxusní sedany 

  • V Británii ovšem takto upravují také aktuální Škodu Superb 

  • Detaily přestavby jsou bohužel tajné 

Obrněné automobily, které odolají střelným zbraním nebo i výbuchům, nejsou nic nového. Většinou se tímto způsobem upravují velké luxusní limuzíny, terénní auta a velká SUV. Na své si ale nakonec přijdou také zájemci o nenápadný způsob přepravy nabízející stejnou ochranu. Jedním takovým případem je upravená Škoda Superb.

O autě napsal britský magazín The Sun, který se s ním také svezl. Na pohled to je obyčejná Škoda Superb třetí generace, kterou vídáme na silnicích i díky české policii velmi často. Právě nenápadnost je jednou z největších výhod tohoto automobilu. Kromě toho vůz odolá střelným zbraním typu AK-47, ručním granátům nebo trhavinám. Součástí výbavy jsou pneumatiky umožňující jízdu s defektem, klimatizace, která odfiltruje případné jedovaté plyny, a nakonec i únikový východ. Kudy lze nouzově a nepozorovaně z tohoto Superbu vylézt, to ale The Sun neuvádí, protože to je tajné. Ze stejného důvodu britský článek neuvádí ani jméno společnosti, která Superby takto přestavuje.

Doporučujeme: Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví

S nárůstem hmotnosti souvisí i běžné a ryze veřejné úpravy typu jiného odpružení a výkonnějších brzd. Konkrétní Superb na fotkách je osazen dieselovým motorem 2,0 l o výkonu 140 kW (190 k). Nejvyšší rychlost je 193 km/h. Obrněný Superb se údajně v Británii těší zajímavé přízni ze strany zákazníků. Na tento vůz už totiž přišlo utajenému úpravci více než 100 objednávek. Přestavba trvá čtyři týdny a zájemce vyjde zhruba na tři miliony korun.

Obrněná Škoda Superb ale nakonec není nic nového. Česká společnost SVOS nabízí podobnou úpravu pro Superb druhé generace.

Foto: The Sun, SVOS

V Británii přestavují Škodu Superb na obrněný transportér. Detaily jsou ale tajemstvím
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96.67%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: