Bridgestone představuje vrcholnou pneumatiku Potenza Sport

Zdroj: Bridgestone
  • Nová pneumatika Bridgestone Potenza Sport, na jejímž vzniku se podíleli řidiči, poskytuje naprostou kontrolu nad vozem a umožňuje maximálně využívat jeho potenciál

  • Nové generace ultra vysokovýkonné pneumatiky nabídne od ledna 2021 řidičům nejvyšší úroveň provozních vlastností na suchu a soubor prémiových prvků pro jízdu na mokru, což dokládají výsledky testů nezávislé organizace TÜV SÜD

  • Na zakázku vyvinuté verze pneumatiky Potenza Sport si již vybrali pro originální výbavu svých vozů přední výrobci automobilů včetně značek Maserati, Lamborghini a BMW

Bridgestone, globální lídr v oblastech vyspělých řešení a trvale udržitelné mobility, představuje novou vlajkovou loď své produktové řady, ultra vysokovýkonnou pneumatiku Bridgestone Potenza Sport. V nové pneumatice, která vznikla na základě rozsáhlého výzkumu trhu, se zrcadlí spojení průkopnického ducha společnosti Bridgestone a jejího mimořádného know-how v segmentu vysokovýkonných pneumatik. Pneumatika Potenza Sport poskytne řidičům naprostou kontrolu nad vozem a současně umožní maximálně využívat jeho potenciál. 

Nový etalon sportovních výkonů

Bridgestone má dlouhou a úspěšnou historii v segmentu vysokovýkonných pneumatik, která zahrnuje mimo jiné účast v závodech Formule 1 a dlouhodobá partnerství s výrobci prémiových vysokovýkonných automobilů. Bridgestone vyvinul na základě těchto zkušeností nový vysokovýkonný produkt s nejmodernějšími technologiemi, pneumatiku Bridgestone Potenza Sport. Tato pneumatika nové generace reprezentuje nový etalon prémiových sportovních výkonů nejvyšší úrovně, a kromě nejlepších provozních vlastností na suchu ve své třídě poskytuje také soubor prémiových prvků pro jízdu na mokru.

Pneumatika Potenza Sport dosahuje v porovnání s konkurenty v prémiovém segmentu[1] nejlepších výkonů při brzdění na suchu (nejkratší brzdná vzdálenost na suchém povrchu) i z hlediska stability při průjezdu zatáčkou a jízdě přímým směrem (zachování stability vozidla jak v přímém směru, tak při změně směru jízdy), což potvrzují výsledky testů organizace TÜV SÜD, která patří v Evropě mezi nejrenomovanější nezávislé instituty pro testování automobilů. Organizace TÜV SÜD kromě toho v dalších testech zjistila, že pneumatika Potenza Sport nabízí nejlepší provozní vlastnosti také v disciplínách průjezdu zatáčkou a ovladatelnosti na mokru. Rovněž hodnocení adheze na mokru A na informačním štítku EU pro všechny varianty dokládá, že Bridgestone Potenza Sport nabízí vynikající výkony i na mokru.

Mimořádné provozní vlastnosti pneumatiky na suchu a mokru jsou spojeny s delší životností v porovnání s předchůdcem Potenza S001. [2]

Vývoj s využitím průkopnických technologií probíhal ve spolupráci s řidiči

Bridgestone si na začátku vývoje pneumatiky Potenza Sport stanovil cíl vytvořit pneumatiku, která bude splňovat očekávání řidičů a jejich požadavky na vysokovýkonné pneumatiky a současně jim umožní úspěšně zvládat výzvy, s nimiž se setkávají v každodenním provozu. Bridgestone proto před zahájením vývoje pneumatiky Potenza Sport uskutečnil rozsáhlý výzkum trhu, v němž se dotazoval více než 3800 koncových uživatelů z celé Evropy. Na základě jejich odpovědí zkonstruoval Bridgestone ultra vysokovýkonnou pneumatiku, která vychází vstříc potřebám a očekáváním řidičů z hlediska ovladatelnosti vozidla a jistoty při jeho řízení.

Bridgestone použil v konstrukci pneumatiky Potenza Sport, dezénu běhounu a složení směsi rozmanité inovativní technologie, které jí umožňují dosahovat nejvyšší úrovně provozních vlastností. Mezi nejmodernější technologie v dezénu pneumatiky patří inovativní lamely 3D, které zvyšují smykovou tuhost, což přináší výhody při brzdění a větší odolnost vůči oděru. Optimalizované složení směsi ve spojení s inovativní technologií její výroby vylepšuje provozní vlastnosti na mokru a suchu. Bridgestone používá také novou hybridní výztuhu prostřední části běhounu mezi ramenními oblastmi, která maximalizuje stabilitu pneumatiky ve vysokých rychlostech. Sportovní konstrukce kostry rovněž zvyšuje stabilitu a zrychluje reakce na řízení, ale současně také optimalizuje valivý odpor.

[1] Testy na suchém a mokrém povrchu uskutečnila organizace TÜV SÜD na zakázku společnosti Bridgestone v období od července do září 2020 na zkušebním polygonu Bridgestone EUPG (Itálie) s vozem Audi S4 3.0 TFSI vybaveným pneumatikami rozměru 245/40 R 18. Porovnání provozních vlastností pneumatiky Potenza Sport s hlavními konkurenty ze stejného segmentu: Continental PremiumContact6, Michelin Pilot Sport 4, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, Pirelli P Zero PZ4. Příloha ke zprávě č. [713190691-PS]. Hodnocení stability v přímém směru: Bridgestone Potenza Sport (9,33), Continental Premium Contact 6 (9,00), Michelin Pilot Sport 4 (8,67), Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 (8,67), Pirelli P Zero PZ4 (8,56). Hodnocení stability při průjezdu zatáčkou: Bridgestone Potenza Sport (9,21), Continental Premium Contact 6 (8,13), Michelin Pilot Sport 4 (8,67), Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 (8,33), Pirelli P Zero PZ4 (8,58). Brzdná vzdálenost na suchu (ze 100 km/h na 0 km/h), v metrech: Bridgestone Potenza Sport (33,4), Continental Premium Contact 6 (35,4), Michelin Pilot Sport 4 (34,5), Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 (35,9), Pirelli P Zero PZ4 (34,8). Průjezd zatáčkou na mokru – příčná adheze na mokru (příčné zrychlení) v m/s2: Bridgestone Potenza Sport (7,06), Continental Premium Contact 6 (6,42), Michelin Pilot Sport 4 (6,45), Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 (6,63), Pirelli P Zero PZ4 (7,03). Ovladatelnost na mokru (subjektivní hodnocení a průměrná rychlost), průměrné hodnocení a rychlost v km/h: Bridgestone Potenza Sport (9,19; 90,87), Continental Premium Contact 6 (7,97; 87,32), Michelin Pilot Sport 4 (8,28; 87,84), Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 (8,25; 88,05), Pirelli P Zero PZ4 (8,72; 89,12).

[2] Na základě interních testů v evropském technickém středisku společnosti Bridgestone s vozem Audi A4 a pneumatikami rozměru 245/40 R 18 se u pneumatiky Bridgestone Potenza Sport odhaduje o 10 % delší životnost oproti předchozí pneumatice Potenza S001 shodného rozměru.

Bridgestone představuje vrcholnou pneumatiku Potenza Sport
Ohodnoťte tento článek!
2.6 (52%) 5 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: