Borgward míří do Evropy s elektromobilem BXi7. Na jedno nabití ujede až 500 km

  • Borgward BXi7 je elektrická verze crossover BX7

  • Znovuzrozená automobilka už dříve oznámila, že do Evropy vstoupí právě až s elektrickým modelem

  • Dojezd má být klasických 500 km

  • Vůz se bude vyrábět v německých Brémách

Automobilka Borgward už na čínském trhu prodává velké SUV pojmenované jako BX7 a relativně nedávno zde začala prodávat také menší crossover BX5. Přibližně za dva roky by se měli dočkat také evropští zákazníci, kterým ovšem Borgward nabídne elektromobil. Jak bude takový vůz vypadat, to představuje aktuální koncept BXi7.

Doporučujeme: Borgward začal prodávat model BX5. Do Evropy dorazí elektrická verze za dva roky

Název hovoří za vše, jedná se o elektrické provedení už prodávaného SUV BX7. Design se liší jen nepatrně, například jinou maskou chladiče nebo více aerodynamicky tvarovanými disky. Interiér je pak téměř identický, samozřejmě kromě přístrojového štítu s ukazateli souvisejícími s elektrickým pohonem a modrými detaily. Těšit se můžete také na obrovský displej o velikosti 12,4″ a maximální konektivitu.

Borgward BXi7 je elektrická čtyřkolka, přičemž celkové parametry systému jsou 200 kW a 400 Nm, což slibuje docela slušnou dynamiku. Díky blíže nespecifikovaným akumulátorům by měl první elektrický Borgward ujet na jedno nabití zhruba 500 km.

Doporučujeme: Elektrická Škoda Vision E má pohon 4×4. Na dálnici pojede sama a k nabíjení nepotřebuje kabel

Za pozornost stojí tento model především kvůli tomu, že Borgward už dříve oznámil záměr vyrábět elektrickou verzi crossoveru BX7 v Evropě. Před pár dny automobilka navíc potvrdila stavbu továrny v Brémách, která začne začátkem příštího roku a která má být hotova o rok později. V úvodní fázi výroby by měla produkce dosahovat 50 tisíc vozů ročně. BXi7 tak bude velmi pravděpodobně prvním modelem určeným evropským zákazníkům.

Borgward míří do Evropy s elektromobilem BXi7. Na jedno nabití ujede až 500 km
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 komentář

  1. to jsem zvědavý, kdo bude mít odvahu si koupit špatně okopírovanou AUDI Q5 s pí.ou na masce 🙂
    Hnus velebnosti!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: