Bonett vybudoval v Ostravě nejsilnější CNG stanici ve střední Evropě

V Ostravě byla slavnostně otevřena nová CNG stanice, kterou v pozici generálního dodavatele vybudovala společnost Bonett pro Dopravní podnik Ostrava. Výkon stanice je téměř 3500 m3stlačeného zemního plynu za hodinu, obsahuje čtyři speciální olejem nemazané kompresory s motory o příkonu téměř 1 MW a zásobníky na 2500 m3plynu.

Díky těmto parametrům se stala nejsilnější a nejvýkonnější CNG plnicí stanicí jak v České republice, tak i ve střední Evropě. Pořizovací hodnota byla téměř 70 milionů korun. Stanice zahrnuje sedm výdejních stojanů a pět terminálů pro obsluhu a řízení stojanů. Stojí v areálu Dopravního podniku Ostrava a využívat ji bude primárně flotila více než 80 zcela nových plynových autobusů. Sloužit ale bude i ostravským městským společnostem, které jezdí na CNG.

Bonett
Plnící CNG stanice je nejsilnější a nejvýkonnější jak v České republice, tak i ve střední Evropě

Bonett se krom budování výkonných stanic pro autobusy soustředí na rozšiřování vlastní sítě plnicích stanic Bonett CNG, které jsou určeny i pro širokou veřejnost a podnikatele. Aktuálně otevřel novou stanici v Mělníku, dále otevírá ve spolupráci s firmou Shell stanici v Praze 5 na Barrandově a připravuje zahájení výstavby dalších stanic v síti hypermarketů Makro, se kterou má exkluzivní spolupráci. V plánu jsou i další stanice, přičemž na počátku roku 2019 předpokládá Bonett překročení počtu 40 vlastních CNG stanic. „Naším cílem je mít v síti Bonett v České republice celkem 60 CNG stanic,“ poodhaluje plány Václav Holovčák, místopředseda představenstva.

Bonett vybudoval v Ostravě nejsilnější CNG stanici ve střední Evropě
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: