Bonett opět jedničkou CNG trhu v Česku

Čtvrtý rok v řadě se stala ryze česká společnost Bonett největším prodejcem CNG pro dopravu v České republice. V roce 2018 zaznamenala rekordní prodej 11,56 milionu m3, což představuje meziroční nárůst o 27 % (2,52 milionu m3), a na celkovém objemu v ČR se podílela více než 15 %. Se 36 stanicemi je nadále největší privátní CNG sítí u nás.

Celkový prodej CNG v České republice byl v roce 2018 opět rekordní, meziročně zákazníci načerpali o 8,3 milionu m3 stlačeného zemního plynu víc.

V plánu jsou další stanice v síti hypermarketů Makro, se kterou má Bonett exklusivní spolupráci. Pokračuje i výstavba plnicích stanic v rámci klasických čerpacích stanic. Zatím poslední byly otevřené v Praze na Barrandově na čerpací stanici Shell v Geologické ulici, ve Slavkově u Brna na pumpě Tenryu nebo projekt na autobusovém nádraží Mělník. „V tomto roce plánujeme otevřít řadu dalších stanic na prémiových místech. Našim cílem je mít v síti Bonett v České republice minimálně 60 CNG stanic,“ nastiňuje budoucí cíle místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment Václav Holovčák.

Spotřeba CNG v České republice roste nepřetržitě od roku 2004, a to díky čím dál většímu počtu plnicích stanic. Těch už je 185 (stav k 30. 1. 2019) i zvyšujícímu se počtu provozovaných vozidel na CNG. Jen vloni jich na našich silnicích přibylo přes 3500, celkem jich jezdí 22 600. Na celkové spotřebě se významně podílí autobusy, jejichž počet také rok od roku roste. Zatímco v roce 2014 jich po našich silnicích jezdilo 500, na konci loňského roku už to bylo přes 1200. „Polovina všech autobusů na CNG je plněna na technologiích dodaných naší skupinou,“ říká Václav Holovčák.CNG_Bonett Mělník

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: