BMW zveřejnilo první fotku nové Z4. Oficiálně se představí zítra

  • BMW Z4 se opficiálně představí zítra v Pebble Beach

  • Do prodeje zamíří na jaře 2018

  • Toyota Supra bude mít stejné motory i platformu

Německá automobilka BMW na svém facebookovém profilu zveřejnila první snímek nové generace roadsteru Z4. Je to pořádně upravená fotka, aby hlavní detaily ještě zůstaly skryté. Přesto můžeme vidět grafiku světel a očekávaný tvar přídě vozu. Oficiální představení se odehraje zítra v Pebble Beach a vůz bychom měli naživo vidět i na autosalonu ve Frankfurtu.

Jak už víme, třetí generace BMW Z4 sdílí platformu s připravovaným kupé Toyota Supra. Vozy budou mít společné dvoulitrové čtyřválcové motory s přeplňováním a také převodovky. Zatímco japonský vůz ale bude jen uzavřené kupé, BMW se má vyrábět zase výhradně jako roadster. Z4 se také vrátí k plátěné střeše.

Doporučujeme: Test ojetiny: BMW Z4 je skvělá hračka na léto. A brzy nebudou

Výroba obou vozů bude probíhat v továrně Magna Steyr v Rakousku. Pro Toyotu je v tom jedna zásadní výhoda: na novou Supru nebude uvaleno obvyklé dovozní clo, takže bude pro evropské zákazníky dostupnější. Obě auta by si měla trh šikovně rozdělit.

Nové BMW Z4 se začne prodávat až na jaře 2018, takže zájemci zatím můžou šetřit. Základní cenovka by se mohla pohybovat lehce pod milionem, ale to zatím předbíháme. Příbuzná Toyota Supra dorazí ještě o něco později.

BMW zveřejnilo první fotku nové Z4. Oficiálně se představí zítra
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: