BMW vzdává hold modelu 2002 Turbo. M2 Competition Edition Héritage si ale na našem trhu nekoupíte

  • BMW se rozhodlo připomenout model 2002 Turbo z roku 1973

  • Výsledkem je BMW M2 Competition v provedení Heritage Édition 

  • Novinka vznikne v počtu 40 kusů a zamíří výhradně na francouzský trh

Přestože model 2002 Turbo aktuálně neslaví žádné kulaté výročí, protože se poprvé ukázal v roce 1973, u BMW se rozhodli, že si slavný předchůdce dnešních sportovních modelů značky zaslouží nějaké moderní připomenutí. Špatnou zprávou hned na začátek je fakt, že BMW M2 Competition v edici Heritage na našem trhu nekoupíte.

I když, jak se to vezme. Základem Heritage Édition totiž jsou prvky z programu M Performance – a ty jsou běžně dostupné i u nás. Jde zejména o karbonové detaily typu masky chladiče, předního nárazníku, krytů zpětných zrcátek, zadního difuzoru nebo jiných koncovek výfuku. Až na některé drobnosti si tedy podobný vůz můžete sestavit i z české nabídky BMW.

Test BMW M2 Competition: Vážně už BMW není jako dřív?

Heritage Édition totiž fakticky přináší pouze detaily. Tím nejviditelnějším jsou barevné polepy ve stylu původního BMW 2002 Turbo. Samozřejmě nemohou chybět nápisy upozorňující na tuto edici (třeba na zadním spoileru) a plaketka v interiéru označující pořadí konkrétního auta z dané série. BMW celkem vyrobí pouze 40 takových exemplářů a všechny navíc zamíří na francouzský trh. Cena jednoho z nich je 45 tisíc eur. Tamní zájemci si budou muset oproti klasickému M2 Competition připlatit sedm tisíc eur.

Pro zajímavost, BMW 2002 Turbo bylo poháněno přeplňovaným čtyřválcem naladěným na 125 kW (170 k) a 241 Nm. V dnešní době bychom o takovém BMW asi řekli, že má „jenom čtyřválec“ a nepříliš vysoký výkon. BMW M2 Competition v aktuální podobě má přeplňovaný šestiválec s parametry 301 kW (410 k) a 550 Nm.

BMW vzdává hold modelu 2002 Turbo. M2 Competition Edition Héritage si ale na našem trhu nekoupíte
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: