BMW slaví 25 let programu Individual. Speciální BMW M760Li vám vezme dech

  • Program BMW Individual letos slaví 25 let 

  • Ve Frankfurtu to připomene speciální provedení dvanáctiválcové řady 7

  • Vůz vznikl ve spolupráci s finským výrobcem luxusních jachet 

Komu standardní nabídka automobilky BMW nestačí, ten může využít program Individual s nekonečnou nabídkou nejrůznějších specialit. Letos tomu je přesně 25 let od doby, kdy mnichovská automobilka tuto možnost svým zákazníkům poprvé nabídla. Zajímavé výročí bude na autosalonu ve Frankfurtu připomínat opravdu nádherné provedení BMW řady 7.

Doporučujeme: Končí pro Teslu zlaté časy? BMW přiveze na autosalon do Frankfurtu také i5

Asi není úplně lehké připravit automobil, který má být ještě větší specialitou než to, co běžně produkuje program Individual. BMW si proto na pomoc přizvalo finského výrobce luxusních lodí Nautor’s Swan a ten dodal několik zajímavých prvků. Jde především o obložení podlahy z týkového dřeva vyplněného jemnou vrstvou pryže tak, aby dřevo mohlo „pracovat“. Samozřejmostí je podpis Nautor’s Swan na vnější karoserii i v interiéru.

Kromě „paluby“ na podlaze a v zavazadelníku najdete uvnitř také obložení ořechovým dřevem a bohaté čalounění perfektní kůží. Kůže pokryla všechno možné včetně příručky k automobilu. Další specialitou tohoto BMW řady 7 je lak karoserie, respektive brzdové třmeny, které dostaly stejný odstín jako celý vůz.

Doporučujeme: Změřili jsme čtyřikrát přeplňovaný diesel. Jak dopadlo BMW 750Ld na brzdě?

Co se techniky týká, očekávejte to nejlepší z mnichovské produkce. Pod kapotou je přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,6 l, který nabídne parametry 448 kW (610 k) a 800 Nm. Obrovské BMW tento motor vystřelí z nuly na 100 km/h za pouhých 3,7 s.

Výstavní premiéra speciality, která se oficiálně jmenuje BMW Individual M760Li inspired by Nautor’s Swan, proběhne na autosalonu ve Frankfurtu. O případném prodeji tisková zpráva nic neříká.

BMW slaví 25 let programu Individual. Speciální BMW M760Li vám vezme dech
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: