BMW 320d bude standardně mild-hybrid. Stejný pohon dostanou i modely X3 a X4

  • Kromě mild-hybridního systému BMW představuje také nové motorizace

  • Mild-hybridní systém přináší 8 kW (11 koní) navíc

  • Systém umožňuje vypnout motor při jízdě setrvačností

BMW představilo několik novinek napříč svými modelovými řadami. Jednou z nejvýznamnějších je uvedení 48V mild-hybridního systému pro BMW řady 3 (obě karosářská provedení) a SUV BMW X3 a X4.

Systém je tvořen startér-generátorem a další baterií, která nabízí dalších 8 kW (11 koní) navíc. Rovněž umožňuje v rychlostech pod 160 km/h vypínaní motoru, pokud se auto pohybuje vlastní setrvačností, tedy tzv. plachtí. Při jízdě rychlostí menší než 15 km/h vypíná motor a rekuperovanou kinetickou energii vznikající při brzdění nabíjí baterii. Mild-hybridní ústrojí se stane standardní výbavou u všech verzí modelu 320d.

Z nabídky BMW řady 3 mizí tříválcový zážehový motor 1,5, který poháněl model 318i. Nahradí ho výkonnější zážehový čtyřválcový dvoulitr
Mild-hybridní systém je tvořen startér-generátorem a další baterií, která nabízí dalších 8 kW (11 koní) navíc. Pro 320d bude standardem

Kromě toho z nabídky BMW řady 3 zmizí tříválcový zážehový motor 1,5 l, který poháněl model 318i. Nahradí ho výkonnější zážehový čtyřválec 2,0 l o výkonu 115 kW a točivém momentu 250 Nm. Změny se odehrály také pod kapotou BMW řady 1, jmenovitě modelu 120d, který nově pohání 140kW vznětový dvoulitrový čtyřválec.

Mezi další změny napříč portfoliem BMW se řadí například elektrické dovírání dveří, které je nyní standardní výbavou pro BMW řady 7 a 8, zatímco X5, X6 a X7 nabízejí pestřejší paletu kožených čalounění a obložení interiéru.

BMW 320d bude standardně mild-hybrid. Stejný pohon dostanou i modely X3 a X4
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: