BMW oficiálně (ne)odhalilo novou Z4. Na podrobnosti si musíme počkat do září

  • BMW poprvé ukázalo novou Z4

  • Zatím ovšem pouze ve vrcholném provedení M40i

  • Automobilka šetří jak s fotkami, tak s informacemi. Kompletní odhalení proběhne 19. září

Po několika únicích automobilka BMW konečně odhalila model Z4 nové generace. Možná by ale bylo přesnější říci, že ho jen ukázala, protože s technickými informacemi se šetří, stejně jako s dostupnými fotografiemi. Prozatím si můžeme prohlédnout pouze vrcholné provedení M40i. Kompletní odhalení zahrnující další verze a všechny podrobnosti je naplánované na 19. září. Vůz bude k vidění také nedlouho poté na pařížském autosalonu.

BMW představilo model Z4 opět na Pebble Beach, přesně rok poté, co na stejném místě prezentovalo koncept. Tisková zpráva především popisuje design, ten vám ale lépe odhalí přiložené fotky a neoficiální video pořízené přímo v místě konání premiéry. Automobilka upozorňuje na nízké těžiště, rozložení hmotnosti v poměru 50/50 a široký rozchod kol. Jak už víme z nedávné minulosti, nový roadster sází na plátěnou stahovací střechu.

Doporučujeme: Retro — BMW Z1 je i po třeceti letech stále podivný a vzácný roadster

Představená varianta M40i dostala podle očekávání přeplňovaný řadový šestiválec o objemu tří litrů. Jeho výkon je 250 kW (340 k). Vrcholné provedení nové Z4 využívá také adaptivní tlumiče a elektronicky řízený zadní diferenciál. Sprint z nuly na 100 km/h proběhne za 4,6 sekund.

Tím výčet podstatných aktuálně zveřejněných informací končí. Přidat už můžeme snad jen to, že do prodeje dorazí nové BMW Z4 na jaře příštího roku.

BMW oficiálně (ne)odhalilo novou Z4. Na podrobnosti si musíme počkat do září
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: