BMW M240i M Performance Edition: Když nechcete ani M2, ani klasické kupé

  • BMW M240i M Performance Edition je limitované na 750 exemplářů 

  • Vůz je vybaven prvky z programu M Performance 

  • Novinka bude dostupná od července 

BMW řady 2 si můžete koupit jako velmi ostré malé kupé v provedení M2, pokud je ale takový vůz na vás příliš rychlý, alternativou je třeba vrcholné klasické provedení 240i. Zájemci, kteří by chtěli „něco mezi“, budou moci brzy sáhnout po upravené variantě vybavené prvky z programu M Performance. Jde o limitovanou edici M240i M Performance Edition. Na trh dorazí v červenci letošního roku.

Doporučujeme: BMW M2 Coupé vs. Porsche Cayman: Juniorská extraliga

V názvu je sice hned dvakrát písmeno M, v podstatě jde ale o vůz už z továrny vybavený různým příslušenstvím, které si mohou běžní zákazníci objednat samostatně. Základem je bílá karoserie doplněná o černé karbonové detaily typu krytů zpětných zrcátek nebo decentního spoileru vzadu. Karbonové jsou také koncovky výfuku. Vůz stojí na devatenáctipalcových kovaných kolech s pneumatikami o rozměru 225/35 R19 vpředu a 245/30 R19 vzadu.

Doporučujeme: Drobným faceliftem prošlo také BMW řady 2 Coupé a Cabrio

Nová limitovaná edice vychází z vrcholu klasické nabídky v podobě verze 240i. To znamená přeplňovaný šestiválec naladěný na 250 kW (340 k) a 500 Nm. Zájemci si mohou vybrat mezi variantou s manuální převodovkou, automatem nebo automatem s pohonem všech kol.

BMW takto upraví 750 exemplářů, objednávky začne automobilka přijímat v červenci letošního roku.

BMW M240i M Performance Edition: Když nechcete ani M2, ani klasické kupé
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: