Bentley si chce k narozeninám nadělit rekord z Pikes Peak. Continental GT musí být rychlejší než 911 Turbo S

  • Automobilka Bentley si chce ke svým 100. narozeninám nadělit rekord z Pikes Peak 

  • Bentley Continental GT se pokusí stanovit nové maximum v kategorii sériových automobilů 

  • Prozatím nejlepší je Porsche 911 Turbo S s časem 10 minut a 26,9 s

Bentley letos slaví sté výročí a kromě nové generace luxusního sedanu Flying Spur si chce k narozeninám nadělit také rekord z Pikes Peak v kategorii sériově vyráběných automobilů. O rekordní zápis se pokusí dvanáctiválcové kupé Continental GT, za jehož volant usedne Rhys Millen, který má s touto tratí bohaté zkušenosti.

Kromě jiného také proto, že minulý rok zajel stejný jezdec na Pikes Peak rekord v kategorii SUV, když s Bentley Bentayga zdolal trať dlouhou bezmála 20 kilometrů a čítající 156 zatáček za 12 minut a 35,6 sekund. Tentokrát bude muset být výrazně rychlejší, protože dosavadní maximum mezi sériově vyráběnými automobily má hodnotu 10 minut a 26,9 s. Aktuální rekord stanovil v roce 2015 jezdec David Donner s Porsche 911 Turbo S.

Videodojmy: Bentley Continental GTC W12

Rhys Millen vyrazí na trať s Bentley Continental GT osazeným dvanáctiválcovým motorem naladěným na 467 kW (635 koní). Auto samotné bude více méně sériové. Výjimkou jsou nejnutnější úpravy typu bezpečnostního rámu v interiéru nebo také kyslíku přiváděného přímo jezdci do helmy, protože trať Pikes Peak končí ve výšce 4300 m n. m., což už by mohlo mít na řidiče vliv.

Zda Bentley Continental GT závodící s číslem 100 (to má připomínat sté výročí značky) nakonec uspěje, to se dozvíme zhruba za tři týdny. Letošní ročník Pikes Peak se jede 30. června.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: