Bentley Bentayga se dočká „slabšího“ osmiválce 4.0 TFSI a hybridní verze

  • Luxusní SUV Bentley Bentayga dostane další dvě motorizace

  • Benzinový osmiválec doplní ještě plug-in hybridní provedení

  • Plug-in hybrid je důležitý kvůli daním

V průběhu roku 2018 bude rozšířena nabídka motorizací pro luxusní SUV Bentley Bentayga. Vedle marnivého dvanáctiválce a osmiválcového dieselu zamíří pod kapotu přeci jen o něco decentnější benzinový osmiválec 4.0 TFSI bi-turbo, který najdeme třeba v novém SUV Lamborghini Urus a dalších vozech koncernu VW.

I když v Lamborghini dosahuje výkon motoru na hranici 650 koní, Bentayga se zřejmě udrží někdo okolo 550 koní jako v případě stejného motoru v Porsche Cayenne Turbo. Samozřejmostí bude osmistupňový automat a pohon všech kol. Bentayga s motorem V8 bi-turbo bude o něco lehčí než dvanáctiválec. A také levnější.

Doporučujeme: „Bentley Bentayga je jen převlečené Audi Q7,“ říká šéf značky Rolls-Royce

Další plánovanou motorizací je plug-in hybrid. Zde je otázkou, zda  Bentley použije systém kombinovaný se šestiválcem, který najdeme třeba v Porsche Panamera 4 E-Hybrid, nebo rovnou systém z Panamery Turbo S E-Hybrid, který má v německém sedanu výkon až 680 koní. Tím by byl překonán i výkon dvanáctiválce.

Odhadovat přesné parametry plug-in hybridu je ještě těžké, ale očekávejme elektrický dojezd 30 až 50 km. Jeho existence je důležitá především kvůli daním a různým úlevám. To víte, na nákup obřího luxusního SUV za osm milionů je potřeba poskytovat dotace, slevy a výhody, kterých se kupující Dacie Logan nedočká.

Bentley Bentayga se dočká „slabšího“ osmiválce 4.0 TFSI a hybridní verze
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: