Autonomní Mondeo je o kousek blíž realitě. Ford představuje další generaci svého systému

  • Po tříletém testování představuje Ford další generaci systému autonomního řízení 

  • Nová verze bude opět kombinovaná s Fordem Mondeo Hybrid

  • Ford dříve testoval deset autonomních vozů, teď do své flotily přidá dalších dvacet. Ty budou používat nový systém 

  • Mondeo s novým systémem autonomního řízení se představí na veletrhu CES 2017 a k vidění bude také na autosalonu v Detroitu 

Jsou to už tři roky od doby, kdy automobilka Ford spustila testování svého systému autonomního řízení. Ten byl nasazen do modelu Mondeo Hybrid (na americkém trhu se tento model jmenuje Fusion), přičemž testovací flotila zahrnovala deset vozů. Ford ale brzy přidá dalších dvacet aut. A ty už budou vybaveny systémem samočinného řízení nové generace.

Doporučujeme: Uber přerušil testy autonomních XC90. Auta ohrožují cyklisty, páchají přestupky a nemají řádné povolení

Nový systém autonomního řízení představí Ford na veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 a k vidění bude tato novinka také na detroitském autosalonu. Jako základ opět posloužila americká varianta Fordu Mondeo Hybrid. Na rozdíl od předchozí generace nabídne především ještě výkonnější výpočetní techniku, která vše řídí.

Kromě toho se měnily také vnější senzory a jejich design. Autonomní Mondeo Hybrid by tak mělo lépe „vidět“ okolí. Navíc teď postačí místo čtyř senzorů LIDAR pouze dva. Celkově je nový systém autonomního řízení blíže sériové realitě.

Doporučujeme: Google vypustí na silnice stovku autonomních Chryslerů Pacifica Hybrid, ale už pod hlavičkou nové firmy

Ford se ale nespokojí s flotilou testovacích automobilů čítající třicet vozů. Do budoucna je v plánu navýšení na devadesát aut. Sériové provedení autonomního řízení by se pak mělo stát realitou do pěti let.

Autonomní Mondeo je o kousek blíž realitě. Ford představuje další generaci svého systému
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: