Automobil jako náhrada za platební kartu? V Mercedesech bude možné platit přes vestavěnou čtečku otisku prstů

Zdroj: Mercedes-Benz
  • Automobilka Daimler oznámila spolupráci se společností Visa 

  • Díky této spolupráci bude možné přímo v automobilu provádět platby vyhovující požadavkům na dvoufaktorové ověřování

  • Platby budou ověřovány pomocí vestavěné čtečky otisku prstů. Ta se jinak používá třeba pro přihlašování jednotlivých řidičů 

Automobilka Daimler oznámila spolupráci se společností Visa, která má uživatelům přinést jednodušší nakupování přímo z automobilu. Tyto služby jsou nabízeny už v dnešní době, často ale proces nákupu vyžaduje přihlášení na nějaké stránky nebo použití chytrého telefonu a příslušné aplikace. To se má od jara příštího roku změnit. K ověření plateb už zákazníci nebudou potřebovat nic. Z automobilu jako takového se stane platební zařízení.

Visa poskytne známému automobilovému výrobci technologii umožňující do vozidla bezpečně integrovat bankovní údaje uživatele. K samotnému ověření platby pak nebude potřebné žádné další zařízení typu mobilního telefonu, ověření proběhne přes čtečku otisků prstů. Tu mají nejnovější modely Mercedes, jako například třída S, EQS nebo třída C, vestavěnou na středovém panelu. Běžně se využívá například k identifikaci konkrétního řidiče a aktivaci jeho profilu zahrnujícín individuální nastavení nejrůznějších systémů automobilu.

Limuzína budoucnosti dorazila do Česka. Poprvé jsme si prohlédli elektrický Mercedes EQS s rekordním dojezdem

Jako první budou moci tímto zjednodušeným způsobem provádět platby třeba za parkování nebo tankování uživatelé v Německu a ve Velké Británii. Daimler službu aktivuje na jaře příštího roku. Počítá se ale s dalším rozšiřováním. V konečné fázi by tato služba měla být dostupná po celém světě.

Kromě zjednodušení celého procesu provádění plateb přímo přes rozhrání multimediálního systému MBUX ve vozech Mercedes přinese spolupráce s Visou také rozšíření nabídky produktů a služeb, za které bude možné tímto způsobem platit. Podle odhadů bude množství plateb prováděných prostřednictvím automobilů postupně narůstat.

Automobil jako náhrada za platební kartu? V Mercedesech bude možné platit přes vestavěnou čtečku otisku prstů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: