Audi zahájilo výrobu nové Q3. Ze Španělska se přesunula do Maďarska

  • Audi Q3 druhé generace se už vyrábí

  • Zatímco předchůdce vznikal ve Španělsku, novinka sjíždí z výrobní linky v Maďarsku 

  • Přesun výroby si vyžádal kromě jiného instalaci sedmi stovek nových robotů a přijetí tisícovky zaměstnanců 

Druhá generace modelu Audi Q3 se začala vyrábět. První sériový exemplář dostal modrou barvu karoserie Turbo Blue. Nesjel z výrobní linky v Martorellu, kde se vyráběla generace předchozí, ale z nové linky v maďarském závodě Györ. Q3 je tak pátý model této značky, který se v Maďarsku vyrábí.

Koncern Volkswagen se rozhodl k přestěhování výroby, protože závod Martorell automobilky Seat je velmi vytížený. Vyrábí se zde populární modely Ibiza nebo Leon a od minulého roku také malý crossover Arona. Audi tedy rozšířilo svůj maďarský závod, což znamenalo výstavbu haly pro svařování karoserií o rozloze 80 000 m2 a instalaci sedmi stovek nových robotů. Zároveň bylo potřeba připravit pro výrobu Q3 tisíc nových zaměstnanců.

Audi Q3 je pátým modelem značky vyráběným v Maďarsku a zároveň zatím jediným SUV, které sjíždí ze zdejší linky. Kromě této novinky zde vznikají také modely A3 Sedan, A3 Cabriolet, Audi TT a Audi TT Roadster. Po rozšíření výroby o nový crossover stoupla kapacita závodu na 160 tisíc automobilů ročně.

Jak bylo oznámeno dříve, zákazníci nebudou na svou Q3 příliš dlouho čekat. První exempláře dorazí do České republiky v listopadu. Na výběr jsou zážehové motory 1.5 TSI a 2.0 TSI o výkonu až 169 kW (230 k), zájemci o diesel dostanou k dispozici dvoulitrové TDI naladěné na 110 kW (150 k), nebo 140 kW (190 k). Další podrobnosti týkající se Q3 druhé generace najdete v tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

Audi zahájilo výrobu nové Q3. Ze Španělska se přesunula do Maďarska
Ohodnoťte tento článek!
2.5 (50%) 4 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: