Audi RS5 Sportback přináší více praktičnosti a místa pro posádku

  • Audi RS5 dostalo i praktičtější provedení Sportback

  • Stejně jako kupé má i Sportback pod kapotou šestiválec o výkonu 450 koní

Tohle je verze, na kterou se čekalo. Když jsme před časem porovnávali Audi RS5 s Mercedesem-AMG C63 S Coupé, nemohli jsme se ubránit dojmu, že Audi je přece jen příliš civilní a umírněné. Takže je pětidveřový Sportback se čtyřmi plnohodnotnými sedačkami ta verze, ke které bude charakter motoru sedět nejvíc?

Technicky se vlastně nic zásadního nemění. Pod kapotou pořád najdeme dvěma turbodmychadly přeplňovaný šestiválec 2,9 l o výkonu 331 kW (450 k) a točivém momentu 600 Nm, který svou sílu posílá na všechna kola přes osmistupňový automat. Vzadu nechybí aktivní sportovní diferenciál. Na 100 km/h akceleruje RS5 Sportback za 3,9 sekundy a pokud si připlatíte za posunutí omezovače rychlosti, pojede až 280 km/h.

Doporučujeme Audi A6 nové generace: Známý design, armáda asistentů a inspirace Range Roverem

Oproti modelu Audi S5 Sportback je RS5 o 7 mm nižší a má o 15 mm vytažené blatníky. Můžete si objednat také adaptivní podvozek, karbon-keramické brzdy či adaptivní řízení. Protože se bavíme o verzi Sportback, která musí fungovat jako rodinné auto, zavazadlový prostor má objem 480 litrů a po sklopení zadních sedaček (dělených v poměru 40/20/40) až 1300 litrů. Pohotovostní hmotnost 1840 kg ale napovídá, že okruhová hračka z Audi RS5 Sportback nebude.

Na české ceny a specifikace si ještě musíme počkat, ale když porovnáme ceny jiných verzí modelů Audi A5 a Sportback, můžeme si udělat přibližný obrázek. Cena by se mohla pohybovat lehce nad 2,3 milionu korun.

Další informace o Audi RS5 Sportback 2018 si můžete přečíst v tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu
Audi RS5 Sportback přináší více praktičnosti a místa pro posádku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: