Audi dá do konce příštího roku logo RS na osm nových modelů včetně dvou SUV

  • Do konce příštího roku bude v nabídce Audi osm modelů RS

  • Značka chce modely RS více odlišit od běžné konfekce

  • Modely Audi RS půjdou vlastní cestou

Stejně jako u BMW logo M a u Mercedesu písmena AMG dnes najdete prakticky na čemkoli (klidně i na naftové předokolce v automatu), Audi rovněž rozšíří nabídku modelů RS. Ovšem nepůjde o olepení běžných modelů nějakým RS-paketem a rychlými pruhy. Audi chce rozšířit nabídku skutečně výkonnějších a vlastně vrcholných motorizací.

Logo RS má do konce příštího roku mít celkem osm nových modelů včetně dvou SUV, píší stránky CarAdvice. Na trhu zůstane SUV Audi RS Q3 a počítá se i s novým modelem Audi Q8, který rovněž dostane vrcholné „sportovní“ provedení RS. Prodávat se začne také Audi RS5, které se představilo nyní na autosalonu v Ženevě.

Doporučujeme: Test Audi SQ7 TDI — Superdiesel

Samozřemě bude i sedan Audi RS3 (technika vychází z hatchbacku Audi RS3 Sportback), Audi RS4 Avant, Audi RS6 Avant, Audi RS7 Sportback a očekává se příchod novinky Audi RS5 Sportback a také RS5 ve verzi cabrio. Ještě je příliš brzy potvrzovat motorizace, ale podle všeho bychom mohli v modelech RS4 a RS5 očekávat nový šestiválec 2.9 TFSI, v modelech RS Q8, RS6 a RS7 pak osmiválec 4.0 TFSI.

Modely značky Audi, které dostanou označení RS, se mají nadále více odlišovat od běžné produkce značky. Automobilka například přiznává, že nechce, aby se z loga RS stala podobná „samozřejmost“ jako z označení quattro, které již zákazníci neberou jako něco výjimečného.

Audi dá do konce příštího roku logo RS na osm nových modelů včetně dvou SUV
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: