Aston Martin vzdává poctu Concorde speciální edicí pro DBS Superleggera, která nabízí kus leteckého motoru

  • Aston Martin připomíná padesát let od prvního vzletu legendárního Concorde 

  • Model DBS Superleggera v edici Concorde nabízí kromě řady unikátních drobností také pádla pod volantem vyrobená z lopatek motoru Concorde 

  • Vznikne pouze deset exemplářů 

Automobilka Aston Martin připravila speciální edici modelu DBS Superleggera. Jmenuje se Concorde a jak už jste si určitě všimli, odkazuje na asi vůbec nejslavnější dopravní letadlo, jakým kdy cestovali běžní pasažéři. Důvodem vzniku této speciality je fakt, že letos uplynulo od prvního vzletu Concorde padesát let.

DBS Superleggera Concorde Special Edition poznáte na první pohled podle barev odkazujících na leteckou společnost British Airways. Na tmavé karbonové střeše se pak objevuje silueta Concorde a stejný motiv najdete rovněž na předních blatnících. Vůz rovněž dostal na boky nápis G-BOAC, což byla takzvaná imatrikulační značka jednoho z exemplářů.

DBS Superleggera je nejrychlejší Aston Martin všech dob. Stojí 7 milionů

Také interiér nabízí různé zajímavé drobnosti, nápisy Concorde nebo čalounění v barvě shodné s tím, co nabízelo slavné dopravní letadlo. Zřejmě nejatraktivnějším detailem jsou ovšem titanová pádla pod volantem údajně vyrobená z lopatek původního leteckého motoru.

Po technické stránce se samozřejmě nic nezměnilo, takže pod kapotou najdete vidlicový dvanáctiválec o objemu 5,2 litru nabízející 533 kW (725 k) a 900 Nm. Akcelerace z nuly na 100 km/h proběhne za 3,4 s a nejvyšší rychlost činí 340 km/h.

Případní zájemci by si měli pospíšit, protože v tomto provedení vznikne pouze deset kusů.

Aston Martin vzdává poctu Concorde speciální edicí pro DBS Superleggera, která nabízí kus leteckého motoru
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: