Aston Martin Vantage V600 vzpomíná na legendu a má V12 s manuálem

  • Označení V600 se vrátilo na Aston Martin

  • Pyšní se jím odcházející generace modelu Vantage

  • Pod kapotou je dvanáctiválec s manuálem

Nová generace Astonu Martin V8 Vantage se představila na konci loňského roku s přeplňovaným motorem Mercedes-AMG. Přesto se teď minulá generace modelu Vantage vrací ve velmi speciální limitované edici. Bude jich jen 14, polovina budou kupé a druhá polovina roadstery. A především se s nimi vrací legendární označení V600, které se poprvé objevilo na speciálním Astonu Martin V8 Vantage V600 v roce 1998.

Aston Martin V600 (6)
Původní Aston Martin V8 Vantage V600 z roku 1998 měl dvěma kompresory přeplňovaný osmiválec 5,3 l o výkonu 600 koní
Aston Martin V600 (3)
„Novinka“, která vychází z minulé generace modelu Vantage, má atmosférický dvanáctiválec, manuál a charakteristickou bouli na kapotě

Tehdejší Aston Martin V8 Vantage dostal na motor 5,3 V8 dva kompresory a měl výkon 600 koní, což z něj činilo nejvýkonnější sportovní kupé své doby. Nové provedení V600 se této hodnoty drží, což z něj na první pohled nedělá nic speciálního v době, kdy má takový výkon kdejaký rodinný kombík. Ale jeho kouzlo je v něčem jiném.

Doporučujeme: Kupujte, nebudou. Kolik je na trhu dvanáctiválců a kdo vám takový motor dá nejlevněji?

Všech čtrnáct aut V600 má totiž tradiční atmosférický dvanáctiválec kombinovaný s manuální převodovkou (v Astonu Martin je sedmistupňová), a takovou věc vám už dnes nikdo neprodá.

Ve srovnání s původním modelem V12 Vantage má limitovaná verze V600 přepracovaný podvozek, nový výfuk a odlišuje se třeba charakteristickou boulí na kapotě, kterou měl i původní V600 z roku 1998. Většina částí karoserie je z uhlíkových vláken a nové jsou nárazníky nebo kovaná kola s centrální maticí. Tohle je zkrátka velice speciální auto a pokud máte zájem, bude potřeba si pospíšit. Zákazníci dostanou své vozy ve třetím čtvrtletí.

Aston Martin Vantage V600 vzpomíná na legendu a má V12 s manuálem
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: