Aston Martin V8 Vantage bude vypadat jako DB10 z bondovky Spectre

  • Aston Martin vypustil první snímky nového V8 Vantage

  • Pod maskováním je design podobný modelu DB10 z bondovky Spectre

  • Také V8 Vantage dostane motor od Mercedesu-AMG

  • Výkon se přiblíží k hranici 500 koní

„Špionážní“ snímky maskovaného Astonu Martin V8 Vantage nové generace pocházejí přímo z dílny automobilky. Jedná se totiž zároveň o upoutávku na nový model, který by se měl představit na konci letošního roku. Ačkoli se nejdůležitější detaily ještě skrývají pod maskovací folií, celkový obrázek si už udělat můžeme.

Nová generace základního Astonu Martin bude vypadat téměř stejně jako filmový model DB10 z bondovky Spectre, se kterým jezdil sám slavný agent 007. Pokud jde o techniku, britská automobilka má připravenou novou platformu, která sníží hmotnost a zvýší tuhost. Počítá se i s roadsterem. Ten si zachová látkovou střechu.

Doporučujeme: Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od Mercedesu AMG

Pod kapotou se očekává přeplňovaný osmiválec 4,0 l od Mercedesu-AMG, který známe třeba z kupé AMG GT nebo dalších rychlých Mercedesů. Stejný motor se teď nastěhoval i do velkého kupé DB11, ale v případě V8 Vantage očekáváme snížení výkonu z 510 koní. Akcelerace na 100 km/h se odehraje za zhruba čtyři sekundy a i základní Aston Martin pojede 300 km/h.

Manuální převodovka už v základním modelu nebude, počítá se pouze s osmistupňovým automatem od ZF. V8 Vantage si také ponechá pohon zadních kol, odklon od původního konceptu se tedy nekoná.

Aston Martin V8 Vantage bude vypadat jako DB10 z bondovky Spectre
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: