Aston Martin se inspiroval Jaguarem. Nově vyrobí 25 kusů modelu DB4 GT z let 1959 až 1963

  • Aston Martin nově postaví 25 kusů modelu DB4 GT z let 1959 až 1963

  • Půjde o odlehčené provedení. Původně vzniklo pouze osm takových kusů 

  • Majitelé ale nebudou moci s těmito auty do běžného provozu

  • Aston Martin následuje Jaguar, který už nabídl dva podobné modely 

Možná si vzpomenete, že Jaguar před dvěma lety nabídl nově vyrobený E-Type z roku 1963 nebo že letos představil opět nově vyrobený model XKSS z roku 1957. Zdá se, že tento nápad zaujal nejen movité zákazníky, ale také automobilku Aston Martin. Ta totiž aktuálně přichází s velmi podobnou nabídkou. Zájemci si budou moci pořídit model DB4 GT, původně vyráběný v letech 1959 až 1963.

Doporučujeme: Jaguar XKSS z roku 1957 je úplně nové auto. Vznikne jich jen devět a stojí 30 milionů

Aston Martin naváže na sérii 75 původně vyrobených exemplářů, přičemž čísla karoserie budou pokračovat tam, kde v minulosti skončila. Nepůjde ale o jen tak obyčejné nově vyrobené DB4 GT. Z celé původní série vzniklo pouze osm kusů v odlehčeném provedení a právě to teď automobilka bude stavět. Cena originálních exemplářů aktuálně hravě překračuje tři miliony liber (zhruba 100 milionů korun).

Špatnou zprávou pro budoucí majitele je skutečnost, že se neplánuje homologace pro běžný provoz. Všech 25 nově vyrobených exemplářů vznikne jako závodní speciály. Aston Martin ale připravil dvouletý program, v rámci kterého se budou moci majitelé svézt na slavných závodních okruzích.

Doporučujeme: Hypersport AM-RB 001 za 90 milionů pojede až 402 km/h. Všech 150 kusů je prodáno

První hotové kusy Astonu Martin DB4 GT Continuation, jak se tato rarita jmenuje, budou dodány zákazníkům ve třetím čtvrtletí příštího roku. Cenu automobilka neoznámila, ale levná záležitost to zajisté nebude.

Jaguar na rozdíl od Astonu Martin se svými nově postavenými modely nenavazoval na dříve kompletně vyrobené série. V případě E-Type totiž bylo vyrobeno pouze dvanáct kusů z původně zamýšlených osmnácti, proto nově vzniklo pouze šest kusů. U XKSS se postaví devět exemplářů, které byly zničeny při požáru v roce 1957.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: