Aston Martin přidá do nabídky levnějšího a praktičtějšího sourozence modelu Valkyrie

  • Aston Martin 003 je nový hypersportovní vůz, který následuje modely Valkyrie a Valkyrie AMR Pro (označované také jako 001 a 002)

  • Oficiálně půjde o cenově dostupnějšího a praktičtějšího sourozence modelu Valkyrie 

  • První exempláře předá Aston Martin zákazníkům za dva roky, celkem bude vyrobeno 500 kusů 

Automobilka Aston Martin v nedávné minulosti přitáhla pozornost stavbou extrémně rychlého automobilu Valkyrie a ještě rychlejší okruhové varianty Valkyrie AMR Pro. Tahle dvě auta byla označována také jako Aston Martin 001 a 002. Teď automobilka potvrdila příchod třetího modelu, kterému zatím říká 003. Měl by to být cenově dostupnější a praktičtější sourozenec právě Valkyrie.

Pojmy jako cenově dostupnější a praktičtější bychom ale měli dát do velkých uvozovek. Aston Martin totiž dopředu oznámil, že postaví pouze pět stovek exemplářů. Navíc pořád půjde o hypersportovní automobil. Jen tedy konstruktéři kromě prostoru pro posádku a pro motor přidají také nějaký ten symbolický zavazadelník. Jak bude 003 vypadat, to naznačuje první oficiální obrázek.

Výkon Astonu Martin Valkyrie prozrazen. Jeho atmosférický motor nabídne 1145 koní

Aston Martin upozorňuje na technologie převzaté z Valkyrie, aktivní aerodynamiku, aktivní podvozek a na hybridní pohonné ústrojí. Jeho základem bude zážehový přeplňovaný šestiválec. Výkon by se měl pohybovat v rozmezí od 800 do 1000 koní. V podstatě tak půjde o něco ve stylu Ferrari LaFerrari nebo Porsche 918 Spyder.

Jak už bylo řečeno, v plánu je série omezená pouze na pět stovek exemplářů s tím, že se první zákazníci dočkají hotového automobilu v roce 2021. Ve všech případech půjde o karoserie kupé. K dispozici budou jak varianty s levostranným, tak s pravostranným řízením. Termín premiéry zatím Aston Martin neprozradil.

Aston_MartinProject_003Teaser-jpg

 

Aston Martin přidá do nabídky levnějšího a praktičtějšího sourozence modelu Valkyrie
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (74.29%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: