Aston Martin představuje V8 Vantage GTE pro závod na 24 h Le Mans

  • Aston Martin představil závodní speciál pro třídu GTE

  • Utká se v šampionátu WEC například s Ferrari 488 nebo Porsche 911

  • Hlavním bodem sezóny je závod 24 h Le Mans

Brzy vypukne nová sezóna šampionátu WEC, první závod se jede 16. dubna v britském Silverstonu. Do šampionátu WEC patří samozřejmě slavný vytrvalostní závod 24 h v Le Mans, za který se uděluje dvojnásobný bodový příděl a především se jedná (v případě vítězství) o velmi silný marketingový nástroj.

Nyní svého vyzyvatele představila britská značka Aston Martin. Je to model V8 Vantage. Vozy třídy GTE musí vycházet ze sériového auta a atmosférický motor musí mít objem maximálně 5,5 l, ale je možné požádat o vyjímku. Přeplňovaný motor je omezený na čtyři litry.

Doporučujeme: Hypersport AM-RB 001 za 90 milionů pojede až 402 km/h. Všech 150 kusů je vyprodaných

O přesném výkonu se Aston Martin nezmiňuje, ale číslo by nám stejně nic moc neřeklo, protože podle pravidel se jednotlivá auta během sezóny dovažují zátěží a upravuje se jim velikost restriktoru za účelem vyrovnání výkonnosti celého startovního pole třídy GTE.

Vozy kategorie GTE mohou mít maximálně šestistupňovou převodovku, minimální hmotnost je 1245 kg a povinná je třeba zpětná kamera a také žluté provedení světel, aby byly vozy rozpoznatelné od prototypů tříd LMP1 a LMP2.

Aston Martin představuje V8 Vantage GTE pro závod na 24 h Le Mans
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: