Aston Martin chystá omezenou sérii legendárního modelu DB4 G.T.

  • Aston Martin bude pokračovat ve výrobě modelu DB4 G.T.

  • Vznikne 25 závodních vozů dle původní specifikace

  • Proti DB4 G.T. z roku 1959 bude mít novinka silnější motor

  • Vůz dostane i lepší brzdy, podvozek a ochrannou klec dle pravidel FIA

  • Máte zájem? Připravte si více než čtyřicet milionů korun

Že Aston Martin DB4 G.T. z roku 1959 není žádná novinka? Jak se to vezme. Britská automobilka oživí legendární model v limitované sérii 25 kusů. Půjde o speciál určený především na okruhy a nikoli o vůz schválený pro silniční provoz. Na přiloženém videu můžeme vidět prototyp, který výrobce testuje na zkušebním okruhu v Millbrooku.

Limitovaná série bude vycházet z modelu Lightweight, který vznikl jen v osmi exemplářích v letech 1959 až 1963. Celkem bylo vyrobeno 75 Astonů Martin DB4 G.T. Design bude převzat prakticky bez dalších změn, ale Aston Martin upraví motor, brzdy, podvozek a bezpečnostní prvky. Na přání vůz dostane také ochrannou klec dle homologace FIA a nebudou chybět závodní skořepiny a vícebodové pásy.

Doporučujeme: Supersport Aston Martin Valkyrie se ukazuje v konečné sériové podobě

Aston Martin totiž počítá s tím, že majitelé tyto „nové“ vozy o hmotnosti 1227 kg nasadí rovněž při závodech historiků. Své uplatnění určitě najdou i během závodů Goodwood Revival nebo během pravidelných setkání Members Meeting, která se rovněž konají ná slavném okruhu v Goodwoodu.

Řadový šestiválec 3,8 litru vychází z původního návrhu a má dvě zapalovací svíčky na válec. Nechybí ani tři dvojité karburátory Weber, jako dříve. Výkon motoru se pohybuje kolem 340 koní, čehož v minulosti model DB4 nedosahoval. Sériový exemplář měl okolo 240 koní, závodní verze zhruba 300. Vstřikování, katalyzátory a řídící jednotka? Zapomeňte! Na zadní kola posílá sílu motoru čtyřstupňová převodovka.

Ptáte se na cenu? Poslední Astony Martin DB4 G.T. se vydražily v aukcích za ceny kolem čtyř milionů dolarů, tedy asi 88 milionů korun. Tento nový bude stát necelou polovinu, přesněji 1,9 milionu dolarů. To je něco málo přes čtyřicet milionů korun, což je vlastně skoro zadarmo.

Aston Martin chystá omezenou sérii legendárního modelu DB4 G.T.
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: